Zooloģiskais dārzs aicina dod vārdu jaundzimušajam ronēnam

3. Aprīlis, 2019

Jau rīt, 4. aprīlī plkst. 12.00 pie Roņu baseiniem aicinām visus uz vārda došanas svinībām roņu puikam, kurš zoodārzā piedzima 21. janvārī roņu mātei Kristai. Vārda domāšana tika uzticēta roņiem draudzīgākajai pilsētai Ventspilij, kura jau divpadsmito gadu uzticīgi rūpējas gan par zoodārza roņiem, gan arī par zoodārzā nonākušajiem ronēniem, kas savainoti atrasti Latvijas piekrastē.


Ventspils aicināja savas pilsētas pirmsskolas iestāžu un skolu 1.-4. klašu skolēnus radošā veidā prezentēt zoodārzā dzimušā ronēna vārdu. Kā atzina konkursa vērtētāji, bērni esot izpaudušies ļoti radoši, un izmantojuši dažādas tehnikas – gan zīmējuši, gan griezuši un līmējuši, gan pat kopā šuvuši. Atsaucība bijusi milzīga. Daudzos darbos vērojami laba vēlējumi mazajam ronītim un pārdomas par šiem dzīvniekiem. Acīmredzot, bērnu vides apziņa ir krietni augusi saistībā ar pērnpavasar Ventspils pusē nonākušajiem daudzajiem roņiem. Un tas ir ļoti pozitīvi!

Bērnu darbus būs iespējams apskatīt zoodārzā pie Roņu baseina.

Roņu pārim – mātei Kristai un tēvam Puikam – šis ir otrais kopīgais mazulis. Pirmais pēcnācējs Ventiņa piedzima 2017. gadā un šobrīd dzīvo Varšavas zoodārzā Polijā. Savukārt Puika, kurš pērn nosvinēja savu 20 gadu dzīves un darba jubileju, par tēvu kļuvis ceturto reizi. Pirmie pēcnācēji - meita Apolonija piedzima 2004. gadā, dēls Puzis saules gaismu ieraudzīja 2008. gadā. Vārdu ronēniem Puzim un Ventiņai izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji.