Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā: 9 labas dāvanas, ko var atrast Rīgas galvenajā svētku tirdziņā

20. Decembris, 2018

 Tuvojas Ziemassvētki, pilsētā jau it visur strādā omulīgie Ziemassvētku tirdziņi, bet ilgi gaidītais sniegs rīdziniekiem dāvā atbilstošu noskaņu. Portāls Riga.lv devās uz Doma laukumu, lai pie Ziemassvētku tirdziņa tirgotājiem uzzinātu kas, pēc viņu domām, ir vislabākā Ziemassvētku dāvana! Atsaucīgo amatnieku atbildes palīdzēs izvēlēties dāvanu ikvienam – vecākiem un draugiem, lieliem un pašiem mazākajiem!


1.Latvijā ražoti mājas vīni

Foto: Riga.lv

Vislabākā dāvana? Nu, es varu teikt pavisam droši, ka tas ir vīns! “Ledus vīnus” ražojam savā saimniecībā Upesciemā. Pie mums var atrast gan parastu vīnu, gan vīnu karstajam dzērienam, kā arī dzirkstošos vīnus svētku galdam. Nosaukums “Ledus vīni” saistīts ar to, ka vīni tiek gatavoti no jau sasalušiem ziemas āboliem. Turpat Ziemassvētku tirgū var apskatīt un pat aptaustīt mūsu ledus skulptūru!

2.Koka burti lieliem un maziem

Foto: Riga.lv

Mūsu labākā un populārākā dāvana ir lūk, šie koka burti, no kuriem var salikt jebkādu vārdu vai nosaukumu. Pieejams viss alfabēts, gan lielie, gan mazie burti. Tie tiek izgatavoti Siguldā, lielākoties no oša, reizēm no ozola. Šādu “vārdu” var uzdāvināt gan bērniem kā attīstošu rotaļlietu, gan biznesa partneriem, gan labākajiem draugiem – vienalga kam.

3.Mūzikas lādīte

Foto: Riga.lv

Laba dāvana draugiem un paziņām – īpaši piemeklēta mūzikas lādīte! Starp dažādām populārām Ziemassvētku melodijām mums ir arī viena īpaša, kas gatavota īpaši pēc mūsu pasūtījuma: Jāņa Cimzes “Rīga Dimd”.

 

4.Siltie koka svečturi

Foto: Riga.lv

Par universālu dāvanu var kļūt jaukie koka svečturi – tie mirdz īpaši skaisti, ja tajā ieliek tējas sveci. Tos gatavo Lojā, visas detaļas tiek izgrieztas ar lāzeru, bet pēc tam tos apstrādā ar lineļļu, lai tie būtu siltumizturīgi un ūdensnecaurlaidīgi. Tiek izmantotas dabīgas krāsas, bet patīkamākais ir tas, ka tas ir mūsu vietējais, latviešu darinājums.

 

5.Mammas siltās šalles

Foto: Riga.lv

“Skūpstu vietā” var nobaudīt karstvīnu un pie reizes iegādāties siltas latviešu šalles. Šīs šalles ada mana mamma, tās ir ļoti mīkstas un siltas. Mamma ada jau vairāk nekā 30 gadus, viņa ir profesionāls šūšanas un adīšanas izstrādājumu tehnologs. Ar ko sākās mūsu mazā ģimenes uzņēmuma vēsture? Bija adīšanas mašīna un brīvais laiks, nolēmām pamēģināt. Cilvēkiem patika, šalles slavē, bet daži tām speciāli brauc pakaļ.

 

6.Pīrāgi burkās, šokolādes karotes un kafijas prieki

Foto: Riga.lv

Labākā dāvana mūsu letē viennozīmīgi ir pīrāgu maisījums! Ir karameļu, ir ar tumšo šokolādi. Viss, kas laimīgajam dāvanas saņēmējam būs jādara, būs jāsajauc burkas saturs ar pienu, sviestu un olām, jāieliek pannā un jāizcep cepeškrāsnī.

Laba dāvana atradīsies arī kolēģiem – kafijas cienītājiem: garšvielu maisījums ziemas kafijai svētkiem piemērotā auduma maisiņā. Tajā iekšā ir kanēlis, kardamons, muskatrieksts un citas patīkamas garšvielas.

Bet bērniem jo īpaši patīk “šokolādes karotes” – būs vajadzīga krūze silta piena, kurā mazie varēs izkausēt piena šokolādi ar zefīriem.

7.Neparasti sīkumi, attīstošas koka rotaļlietas un adīta ābece

Foto: Riga.lv

Visas rotaļlietas ir ražotas Latvijā, lielākā daļa ir roku darbs. Lūk, šiem cilvēciņiem ir dizaineru apbalvojums. Bērni tos sākumā ar prieku izjauc, pēc tam izmētā, bet, kad nedaudz paaugas, mācās tos salikt kopā un būvē visdažādākās konstrukcijas.

Adīto ābeci ir radījusi fantastiskā Ulla, katram burtam ir sava lieta, piemēram, cepure, žirafe. Tā bērns mācās burtus un turēt lietas kārtībā.

 

8.Galvenais Jaunā gada simbols – cūkas un sivēntiņi jebkurai gaumei

Foto: Riga.lv

Tirdziņā cūkas var atrast visdažādākā izmēra un krāsas, ēdamas un vienkārši skaistas: kā egļu mantiņas, krājkases, krāšņas piparkūkas un ilustrācijas.

  

9.Kanēļa krājkases

Foto: Riga.lv

Pilnībā gatavotas no kanēļa! Tajā paslēpta dāvana smaržos silti un atgādinās par kanēļa bulciņām.

Lasiet arī:

Kur Rīgā norit svētku tirdziņi?

Rīgas Ziemassvētku pasākumu programma: kurp doties?

Fotogalerija: