Ziemassvētki ar Orķestri “Rīga”, Andreju Osokinu un Evilenu Protektori

13. Decembris, 2018

Ik katru gadu decembrī viena no visvairāk atskaņotām dziesmām ir “White Christmas”. Šis gads ir īpašs ar to, ka tās autoram – komponistam Ērvingam Berlinam (Irving Berlin, 1888 – 1989), kas nodzīvojis 101 gadu garu mūžu, ir atzīmējama 130 gadu jubileja.


Berlins dzimis Baltkrievijas ebreju ģimenē, bet jau piecu gadu vecumā ar vecākiem pārcēlies uz dzīvi Amerikā. Rakstījis mūziku Brodvejas mūzikliem un Holivudas filmām. Dziesma “White Christmas” 1942. gadā apbalvota ar Oskaru par labāko dziesmu, bet mūsdienās iekļauta Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā pārdotākais singls mūzikas vēsturē.

22. un 26. decembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē (Amatu ielā 6) koncertā “Ziemassvētku rapsodija” skanēs arī tādas Berlina dziesmas, kā "Top Hat, White Tie and Tails", “Putti’n On the Ritz”, kā arī populāras Džordža Geršvina vokālās kompozīcijas dziedātājas Evilenas Protektores sniegumā. Koncerta pirmās daļas programmā būs divi Džordža Geršvina (George Gershwin, 1888 – 1989) skaņdarbi: “Amerikānis Parīzē” un “Rapsodija blūza stilā” klavierēm ar orķestri Andreja Osokina un Orķestra “Rīga” sniegumā.

“Rapsodiju blūza stilā” (Rhapsody in Blue) Geršvins sacerēja 1924. gadā un tās ceļi pasaules koncertzālēs ir bijuši spoži. Oriģinālais Geršvina skaņdarbs ir sacerēts solo klavierēm ar otro klavieru pavadījumu.

Biļetes uz Orķestra “Rīga” Ziemassvētku koncertiem iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.