Zemessardzes orķestris aicina saņemt bezmaksas ielūgumus uz koncertu „Karavīrs gadu simtā”

10. Janvāris

No 9. janvāra ikviens interesents ir aicināts pieteikties bezmaksas ielūgumiem uz Zemessardzes orķestra koncertuzvedumu „Karavīrs gadu simtā”, kas norisināsies 25 .janvārī, plkst. 15.00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē par godu Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei.


Koncertuzvedumā „Karavīrs gadu simtā” līdzās Zemessardzes orķestra profesionālajiem mūziķiem piedalīsies arī Zemessardzes koris „Stars” un solisti no Latvijas armijas rindām – dziedātājs un mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics, kurš ir arī zemessargs, un reperis Artūrs Strēlnieks ar skatuves vārdu R.2.R.S., kurš ikdienā ir Militārās policijas karavīrs, kā arī solisti Luīze Krasta un Jānis Igaunis no Zemessardzes orķestra.

Šajā koncertā tiks izpildīta dažādu žanru un stilu mūzika, kuru atskaņos Nacionālo bruņoto spēku mūziķi, apliecinot to, ka karavīrs attīsta ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī pilnveido savu personību un dvēseli.

Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis uzsver: „Šajā koncertā tiks atskaņota mūsdienīga mūzika profesionālu mūziķu izpildījumā, pat mijoties repam ar vokālo un instrumentālo mūziku. Orķestra izpildījumā dzirdēsiet sarežģītu un augstas klases mūziku, kurā tiks atainoti emocionāli un Latvijas vēsturē zīmīgi notikumi. Šāda laikmetu un žanru sintēze būs kā simbolisks apliecinājums tam, ka armija svin un godā savu vēsturi un vienlaikus attīstās un modernizējas, lai mūsu senči - brīvības cīnītāji un visa latviešu tauta būtu lepna par savu armiju.”

„Karavīrs gadu simtā” ir muzikāls stāsts, kurā atainots latviešu karavīrs gadsimta gaitā – viņa drosme, cīņasspars un tēvzemes mīlestība. Īpašs muzikāls veltījums sagatavots arī 1919. gadam – Varoņu gadam, kurā izcelta Brīvības cīnītāju degsme, varonība un pašaizliedzība, kas kā mantojums tiek nodots latviešu karavīriem no paaudzes paaudzē. Koncerta programma veidota no kapteiņa Anda Kareļa, Ingas Meijeres, Maikla Leta, Jāņa Lūsēna, Ainara Virgas, Zigmara Liepiņa un R.2.R.S. kompozīcijām.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori „Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri.

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, tiek rīkoti koncerti, kuros ieeja ir bez maksas.

Bezmaksas ielūgumus uz koncertuzvedumu „Karavīrs gadu simtā” iespējams saņemt elektroniski: www.eventbrite.com, piesakot pa tālr.: 29299329 vai koncerta norises vietā vienu stundu pirms koncerta. Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē: www.zs.mil.lv. Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Foto: