Visu februāri Rīgas Porcelāna muzejā savām rokām var uzmeistarot oriģinālus rotājumus vai traukus

7. Februāris, 2018

Tematiskas radošās darbnīcas ir Rīgas Porcelāna muzeja viens no darbības virzieniem, ko muzejā piedāvā paralēli ekspozīcijas apskatei, izstādēm un ekskursijām. Arī februārī muzejs turpina 2017. gadā uzsākto tematisko darbnīcu ciklu - šogad katru mēnesi apmeklētājiem izglītojošās programmas ietvaros būs iespēja iepazīties ar dažādiem porcelāna dekorēšanas veidiem, apstrādes tehnikām un instrumentiem.


Janvārī muzeja apmeklētājiem bija iespēja radoši izpausties darbnīcā “Mālu ēdnīca”, savukārt, februārī radošo darbnīcu nosaukums ir “Veidošana ar krāsainām porcelāna masām”. Visu februāra mēnesi, izņemot pirmdienas un svētdienas, Rīgas Porcelāna muzejs interesentiem piedāvā izgatavot oriģinālu rotu vai trauciņu no īpašām tonētām porcelāna masām.

Foto: publicitātes

Tradicionāli porcelāns asociējas ar balto krāsu, bet iejaucot tajā metālu oksīdus, var iegūt dažādu toņu porcelāna masas. Februāra radošajās darbnīcās “Veidošana ar krāsainām porcelāna masām” būs pieejams melnais, zilais un baltais veidojamais porcelāns. Porcelāna masas varēs sajaukt savā starpā, radot unikālus dekoratīvus priekšmetus.

Darbnīcas dalībniekiem tiks piedāvātas ģipša formas, ar kuru palīdzību katrs varēs veidot savu unikālo trauciņu vai rotu. Ģipsis uzsūc ūdeni, tāpēc pēc dažām minūtēm darbiņu varēs viegli izņemt no formas. Pēc apdedzināšanas 1250 grādu temperatūrā, darbi iegūs savu īsto toni - kļūs košāki. Gatavās rotas varēs saņemt pēc dažām nedēļām. Pēc pieprasījuma darbus var glazēt.

Radošā darbnīca "Veidošana ar krāsainām porcelāna masām" Rīgas Porcelāna muzejā februārī pieejama katru dienu no plkst. 12.00 – 17.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Dalības maksa – 5,65 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 67012944 vai +371 28331971.