Viss interesantais par Jāņiem: svētku programma, šašlika receptes, dietologa padomi, tradīcijas

21. Jūnijs

Šeit esam apkopojuši svarīgāko informāciju par Līgo svētkiem, ko jau šajās brīvdienās atzīmēs visas Latvijas pilsētas un nostūri, savukārt svinību centrālā vieta būs 11. novembra krastmala, kur noritēs svētku koncerts.


Pašā Rīgas centrā tiks izveidoti pieci laukumi – varēs noklausīties koncertu, padejot, degustēt tradicionālos ēdienus un dzērienus, paspēlēties ar bērniem vai iegādāties suvenīrus. Ar 11. novembra krastmalas un Vecrīgas svētku programmu var iepazīties šeit. Vēl Līgo svētki tiks atzīmēti Dzegužkalnā. Visi pasākumi bez maksas.


Foto: publicitātes

Vēl ir laiks iegādāties kaut ko svētku galdam. Rīgas Centrāltirgū būs atvērts zāļu tirdziņš, savas preces piedāvās mājražotāji un amatnieki. Turpat ir iespējams iegādāties arī Jāņu zāles un vainagus. Vēl viens tirdziņš gaida apmēklētājus Vecrīgā

Noritēs arī meistarklase tiem, kuri vēlas iemācīties novīt vainagu patstāvīgi.


Foto: publicitātes

Tiem, kuri Jāņus gatavojas atzīmēt 11. novembra krastmalā, ņemiet vērā, ka vairākās vietās novietot mašīnu būs aizliegts un pati krastmala transporta kustībai būs slēgta. Pilns ierobežojumu saraksts – šeit.


Vislabāk uz svētkiem doties ar sabiedrisko transportu. Turklāt 23. un 24. jūnijā tas būs bez maksas un kursēs gandrīz visu nakti. Pilnu sabiedriskā transporta sarakstu meklējiet  šeit


Foto: publicitātes

Tiem, kuri vēlas svinēt Jāņus savā kompānijā, nebūs lieki šie padomi, kur drīkst un kur nedrīkst kurt ugunskurus.

Un kā nekļūt par likumpārkāpēju, ja atzīmējat svētkus pie dabas.


Bet šeit – divi raksti ar tradicionālām un pavisam neparastām receptēm Jāņu naktij:


Un ja tomēr esat pārēdušies vai pārkarsuši (starp citu, šeit ir vēl pāris padomi gadījumam, ja svētku dienā būs karsti), tad ziniet: svētku dienās strādās dežūrārsti  66016001 (diennakts tālrunis neatliekamās palīdzības nepieciešamībai – 112) un visas lielās pilsētas slimnīcas.


Un par pašu galveno – laika apstākļiem Līgo svētkos. Uzziniet, vai īsāko gada nakti nāksies atzīmēt zem lietussarga vai teltī.