Visi vēsturiskie RAF mikroautobusi tagad atrodas Rīgas Motormuzejā

22. Maijs, 2018

Rīgas Motormuzejā ceturtdien, 24.maijā atklās izstādi "Daudzveidīgais RAF", kuras apmeklētājiem būs iespēja iepazīt "Rīgas autobusu fabrikas" (RAF) ražoto spēkratu kolekciju.


Gandrīz 50 gadus - no 1949.gada līdz 1998.gadam RAF ražoja mikroautobusus un fabrikas auto inženieri, veidojot dažādu busiņu virsbūves, kļuva par tā laika spēkratu dizaina celmlaužiem visā Padomju Savienībā. Gandrīz tikpat lielā skaitā kā pasažieru auto, RAF ražoja arī speciālos transportlīdzekļus ar pielāgotiem virsbūvju risinājumiem, piemēram, operatīvo dienestu transportlīdzekļus, maršruta taksometrus, autovilcienus, elektromobiļus, kemperus, komerctransportu - pikapus, furgonus, autoveikalus un anatomu automobiļus.

Rīgas Motormuzeja jaunajā izstādē "Daudzveidīgais RAF" interesentiem būs iespēja ieskatīties leģendas neredzamajā pusē. Pirmo reizi tiks eksponēti mazpazīstami RAF speciālie spēkrati, kas izgatavoti Rīgā, Duntes ielas darbnīcās. Izstāde tematiski turpinās Motormuzeja patstāvīgajā ekspozīcijā apskatāmo RAF spēkratu kolekciju.

Kopumā izstādē būs skatāmi seši RAF būvēti spēkrati, kā piemēram, 1994.gadā ražots speciāla furgona - autoveikala eksperimentālais paraugs, rūpnīcā septiņdesmitajos gados izgatavotā RAF piekabe vasarnīca, kā arī pēdējais RAF izstrādātais mikroautobusu modelis RAF "Stils". viens no izstādes galvenajiem eksponātiem būs 1991.gadā RAF eksperimentālajā cehā izgatavotais mikroautobuss ar angļu dizaina akcentu "RAF 1" jeb "RAF-Roksana".

Izstādes atklāšana paredzēta 24.maijā, plkst. 15 un to atklās Rīgas Motormuzeja vadītājs un izstādes kurators Andrejs Beļinskis. Izstādes atklāšanā piedalīsies arī RAF inženieri un rūpnīcas veterāni.

Izstāde "Daudzveidīgais RAF" Rīgas Motormuzejā būs skatāma līdz 16. septembrim.

Foto: publicitātes