Visa “Rīgas satiksmes” valde iesniegusi atlūgumus; plānots pārtraukt visus iepirkumus

14. Decembris, 2018

Rīgas domes priekšsēdētājs ceturtdien tikās ar pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes locekļiem. Visi pieci valdes locekļi: Leons Bemhens, Emīls Jakrins, Andrejs Požarnovs, Larisa Loskutova un Inese Švekle mēram kā kapitāldaļu turētāja pārstāvim iesniedza atlūgumus.


“Ņemot vērā mūsu iepriekšējā darba pieredzi, man nav ko pārmest nevienam no viņiem. Visi strādāja pēc labākās sirdsapziņas. Taču šodien visi pieci valdes locekļi pieņēma lēmumu atkāpties no amata. Pēc viņu domām, tas ir būtiskākais, ko viņi pašlaik var izdarīt, lai saglabātu uzņēmuma reputāciju. Esmu visiem valdes locekļiem un, jo īpaši Leonam Bemhenam, pateicīgs par šo lēmumu un pieņēmu viņu atlūgumus. Vienlaikus es ceru, ka izmeklēšanas darbības apliecinās, ka valdes locekļi nav līdzdalīgi pārkāpumos, kādi, iespējams, ir notikuši uzņēmumā,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs.

Šodien tika iecēlta pagaidu valde trīs cilvēku sastāvā. Pagaidu valdi vadīs bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss, tajā tiks iekļauti arī divi pašreizējie uzņēmuma darbinieki – Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs.

Tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss uz valdes locekļu amatiem.

Vecās valdes locekļi darbu atstāj no 14.12.2018, un no 14.12.2018. darbu uzsāk jaunie pagaidu valdes locekļi.

“Pirmais uzdevums, kas tiek izvirzīts pagaidu valdes vadītājam Anrijam Matīsam – apturēt visu pašreizējo sabiedriskā transporta iepirkumu norisi. Visos gadījumos, kad piegādes vēl nav pabeigtas un kur to ļauj likumu normas – lauzt līgumus un izsludināt atlikušo transporta vienību iepirkumus no nulles,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs.