Nav nepiemērotu laika apstākļu, ir tikai laikam neatbilstošs apģērbs. Šī ir būtiskākā atziņa, ko cilvēki ziemas periodā var mācīties no dzīvnieku pasaules. Dzīvnieki jau rudenī ir kārtīgi sagatavojušies ziemas sagaidīšanai, tādēļ tagad tie jūtas itin omulīgi. Un tas nozīmē, ka arī ziemā zoodārzs ir aktīvs un rosīgs, un tā dzīvnieki ir gatavi parādīt dzīves nianses aukstajā periodā. Un galvenais – zoodārzs arī ziemas periodā gaida ciemos un sagaida dažus pārsteigumus apmeklētājiem.
Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina uz Ziemas naktīm
1.Uzzini, kas izaudzējis kažoku, kas - ragus
Zoodārza apmeklējums ziemā ir atšķirīgs no apmeklējuma vasarā, jo daudzi dzīvnieki izskatās citādāk, nekā siltajā laikā – tie ir kļuvuši lielāki. Ne jau pieauguši izmēros, bet gan „uzvilkuši” biezākus kažokus. Ja vasarā kamielis ir klāts ar īsu un neizteiksmīgu vilniņu, tad ziemā tam ir kārtīgs kamzolis, kas vietām sasniedz pāris desmitus centimetru garumu. Arī ziemeļbriedis uzaudzējis biezu un siltu kažoku, kas droši sargā dzīvnieku pat visbargākajā tundras salā. Turklāt šobrīd (apmēram līdz Jaunajam gadam) tēviņš Elmo lepojas ar krāšņiem un milzīgiem ragiem.

2. Redzi, kas vēl bez zaķiem ir mainījis kažoka krāsu
Līdzīgi ir saģērbušies arī citi āra voljēros dzīvojošie iemītnieki. Par ziemīgiem apstākļiem priecājas arī lielie kaķi - tīģeri. Parasti šos lielos plēsējus saista ar visnotaļ siltām zemēm, taču mūsu zoodārzā mīt Amūras tīģeri. Tā ir augumā lielākā tīģeru pasuga, kas dabā sastopama Sibīrijā, Amūras apgabalā, kas atrodas uz Krievijas un Ķīnas robežas. Un tur apstākļi ziemā ir patiešām sibīriski. Taču mūsējiem sniegā darboties patīk un tad nu viņi arī izrādās – spēlējas, vāļājās un laiskojas, kā jau daždien kaķi.

Pēc ziemas kažoku „uzvilkšanas” dzīvnieki maina krāsu – kļūst tumšāki, pelēcīgāki. Vērojot zoodārza iemītniekus ziemā, var pamanīt šīs atšķirības. Vasarā brūnais lūsis tagad ir kļuvis pelēcīgs. Arī kamielis palicis tumši brūns. Brieži kļuvuši tumšāki.

3.Ienāc Savannas klimatā, lai sasildītos
Zoodārzs labi apzinās, ka siltas iekštelpas ir nepieciešamas ne tikai daudziem dārza dzīvniekiem, bet arī apmeklētājiem, tādēļ, nākot uz zoodārzu, var saplānot maršrutu tā, ka ik pa laikam iespējams ieiet telpās, pavērot silto zemju iemītniekus, sasildīties un tad doties tālāk – vispirms Lauku sētā iepazīt mājdzīvniekus, tad Nīlzirgu mājā apskatīt nīlzirgus un izstādi par kauliem - “Osteo stāsti zoodārzā”.

Tad, papriecājušies par lūšiem, lamām un ziemeļbriežiem, varam iet pavērot rāpuļus terārijā. Pēc tam, apskatot pūces un pāvus, doties uz Žirafu māju, kur dzīvo gan šie pasaules augstākie dzīvnieki, gan arī apskatāma ceļojošā Latvijas Dabas fonda izstāde par lielo dumpi. Tad, ejot gar grifiem, dzērvēm, Ķenguru mājas iemītniekiem, Japānas makakiem, var iegriezties pie lemuriem un milzu bruņrupučiem. Un tad jau klāt ir arī Tropu māja ar daudzveidīgiem iemītniekiem. Savukārt atceļā var apskatīt zivis Akvārijā un Flamingu mājas putnus. Iekštelpu ekspozīcijās, protams, ir silts visu gadu un dzīvniekiem vasara turpinās arī ziemā.
4.Uzņem unikālas fotogrāfijas: zebras un lauvas izbauda sniegu
Kur gan citur vēl var redzēt tik unikālus skatus - silto zemju iemītnieki zebras un lauvas staigā pa sniegu!? Protams, ka tas iespējams tikai zoodārzā. Jā, siltākās dienās gan lauvas, gan arī zebras iznāk laukā no siltajām mītnēm un dzīvojas pa sniegu. Protams, viņiem ir iespējas ieiet iekštelpās un sasildīties.

Savukārt Japānas makaki arī tagad itin labi jūtas āra apstākļos. Dabiskajā vidē Japānas ziemeļu rajonos šiem pērtiķiem nākas sadzīvot gan ar sniegu, gan aukstumu.

Jāatceras, ka nereti dzīvnieki spēlē paslēpes ar apmeklētājiem – pienāk steidzīgs gājējs pie ekspozīcijas, pārlaiž paviršu skatienu pāri voljēram un secina, ka tur neviena nav. Bet, ieskatoties ciešāk, seko izbrīna pilns sauciens – re, kur tā pūce ir! Pašā priekšā! Jā, baltā pūce baltā sniegā ir grūti pamanāma. Tādēļ, nākot uz zoodārzu, steiga un nemiers ir jāatstāj mājās. Šeit ir jāizmanto dzīvnieku priekšā pateiktās gudrības – miers, nesteidzība un uzmanība, jāattīsta spēja vērot un saskatīt. Un, jo klusāks būsi, jo ilgāk vērosi, jo vairāk redzēsi, un jo piepildītāks būs zooloģiskā dārza apmeklējums.
5.Nepalaid garām interesantus pasākumus, pat svētku dienās

Katru dienu plkst. 13.00 tiek baroti kaķu lemuri un katram, kurš tajā laikā atrodas kaķu lemuru un Galapagu bruņrupuču ekspozīcijā ir iespēja vērot, kā mielojas šie strīpastainie primāti.
No 15. decembra līdz 28. janvārim atkal būs Ziemas naktis zoodārzā (izņemot 24. un 31. decembri).Zoodārzs strādās arī 1. janvārī. Ieeja zoodārzā būs līdz plkst. 19.00, savukārt Ziemassvētku noskaņās tērptais zoodārzs būs atvērts līdz plkst. 21.00. Šis ir vispiemērotākais laiks un brīdis miera un nebijušu emociju baudītājiem.

Tāpēc arī ziemā zoodārzā ir, ko darīt un ko redzēt. Tiekamies pie dzīvniekiem!
