Vidzemes tirgus pārvērtīsies izstāžu zālē

1. Augusts, 2017

Mūsdienās tirgi jau sen vairs nav tikai tirgošanās laukumi. Tie kalpo gan kā apskates objekti tūristiem, gan skatuves dažādiem priekšnesumiem, gan izstāžu galerijas. Iespējams, ka arī Vidzemes (jeb Matīsa) tirgus vēsturiskais paviljons jeb, pareizāk sakot, pamestā gaļas halle, drīz vien atklās apmeklētājiem savu jauno ampluā: tas var kļūt par vienu no mājvietām Laikmetīgās mākslas biennālei, ko Rīgā paredzēts rīkot 2018. gadā.


Lielais gaļas paviljons, kas būvēts 1902. gadā un ir viena no Rīgas tirgu pirmajām akmens būvēm, patlaban atrodas avārijas stāvoklī.

Jau daudzus gadus tas stāv pamests novārtā. Taču nu telpu īpašnieks – Rīgas Centrāltirgus – ir nolēmis ļaut šai ēkai atgūt otro elpu.

Burtiski pirms pāris nedēļām īpašnieks kopā ar izstādes kuratoru („Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle”) apmeklēja pagaidām tukšo paviljonu, apbrīnoja tā grandiozumu un aizdomājās par to, ar kādu jaunu jēgu varētu aizpildīt nedzīvo telpu.

„Mēs saņēmām pieteikumu no 2018. plānotās laikmetīgās mākslas biennāles organizatoriem. Viņi vēlas pusgada garumā Vidzemes tirgus paviljonā rīkot izstādes. Tādēļ mēs esam nolēmuši apspriesties ar pašreizējo nomnieku, lai noskaidrotu, kādi ir viņa plāni attiecībā uz šo paviljonu. Un, ja viņš piekritīs, tad jau nākamā gada pavasarī šeit tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde,” pastāstīja Rīgas Centrāltirgus pārstāvis Aleksandrs Šuņins.

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Centrāltirgus saņēma vecā paviljona tehnisko novērtējumu un pieņēma lēmumu trīs mēnešu laikā veikt visus nepieciešamos rekonstrukcijas darbus, lai ēka varētu tikt atzīta par drošu ekspluatācijai.

Saskaņā ar plāniem pēc remontdarbu veikšanas paviljona telpas varēs vienlaikus izmantot gan kā izstāžu zāli, gan kā tirdzniecības platības.