VIDEO: Vecrīgā izveidots "portāls" uz Šerloka Holmsa laiku Londonu

21. Decembris, 2017

Vecrīgā, Mazajā Monētu ielā izveidots "portāls uz Londonu" - 3D zīmējums, kas veltīts slavenajam detektīvam Šerlokam Holmsam. Ja uz zīmējumu, kas izveidots uz deviņus metras augstas arkas, skatās no noteikta punkta, ir iespējams ieskatīties Holmsa kunga laika Londonā. 


Šī darba autori ir Marija Kudaševa un Viktors Puzins - mākslinieki no Sanktpēterburgas, kuri pagājušajā vasarā piedalījušies Ilūziju festivāla rīkošanā Mežaparkā.

"Trīs gadu laikā esam apmeklējuši vairāk nekā divdesmit valstis, kurās esam zīmējuši 3D zīmējumus, piedalījušies un uzvarējuši konkursos, palīdzējuši festivālu rīkošanā un esam zīmējuši. Reizēm nākas atteikties no pasūtījumiem veidot zīmējumus - neskatoties uz to, ka 3D zīmējumu ir iespējams uzzīmēt uz jebkuras plaknes, ir vietas, kurās ir grūti atrast ērtu punktu, lai zīmējumu izbaudītu pilnībā. Jo 3D zīmējuma veidošanas jēga ir tāda - bez cilvēka bilde nav pabeigta," stāsta Marija Kudaševa.

Lai redzētu 3D zīmējumu, ir jāstāv uz melnās flīzes, kas atrodas pie pašas ieejas - tieši no šīs pozīcijas attēls redzams trīs dimensijās.