Vērmanes dārza rozes: viena par otru skaistākas (FOTO)

2. Jūlijs, 2019

Daudzus rīdziniekus un Rīgas viesus ar smaržu un krāšņumu priecē rozārijs Vērmanes dārzā. Rozārija uzturēšana Rīgai prasa rūpīgu pieeju, kas parka dārznieces vadībā tiek pacietīgi īstenota. Ziedu karalienes rozes savā dārzā var censties ieaudzēt katrs, kam ir zemes stūrītis, bet ikgadēju bagātīgu ziedēšanu var pieredzēt tikai pacietīgs un rūpīgs dārznieks.


2017.gadā rožu stādījumi Vērmanes dārzā tika atjaunoti ar jaunām floribunda grupas rozes šķirnēm Rosa ‘Black Forest Rose’; Rose ‘Aprikola’ un Rose ‘Lions-Rose’. Tika izvēlēti kvalitatīvi stādi un rūpīgi sagatavota rožu stādāmās vietas, augsni ielabojot ar īpašiem iedarbīgiem sanitarizētiem kūtsmēsliem bez smaržas, un rožu krūmi ar bagātīgiem ziediem ik dienas saka par to paldies!

Foto: Riga.lv

Par Vērmanes dārza rozēm un citu Rīgas parku un skvēru puķēm, kā arī par pilsētas puķu dobju simtiem rūpējas uzņēmums "Dārzi un parki" - "Rīgas mežu" struktūrvienība.

Kopumā "Dārzi un parki” pārziņā ir 116 teritorijas Rīgas pilsētā. Ar Rīgas apstādījumos esošo puķu stādījumu plānošanu, ierīkošanu un kopšanu nodarbojas SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” atbildīgie speciālisti. Vasaras puķu dobju kopšanā veģetācijas periodā tieši iesaistīti aptuveni 40 darbinieki (speciālisti, dārznieki, dārznieku palīgi, tehniskie darbinieki).

Foto: Riga.lv

Vasaras periodā, ņemot vērā laika apstākļus, vasaras puķu stādījumus laistam vismaz katru otro dienu. Lai nodrošinātu augiem labāku mikroklimatu, augšanas apstākļus un uzturētu nepieciešamo mitruma režīmu, augu stādīšanas laikā augsnē tiek iestrādāts mitrumu absorbējošs un augu augšanas stimulējošs materiāls. Šāds materiāls tiek iestrādāts arī ziedu piramīdās un augu traukos, kurus apsaimnieko un uztur SIA “Rīgas meži”.

Foto: Riga.lv

Šogad pilsētas vasaras puķu dobēs izmantotas 86 dažādas šķirnes, un no tām visvairāk ir stādītas Batātu ipomejas (latin. Ipomoea batatas “Papas Black Hearts’’)– 3761 gab., Bastarda laimiņi (Sedum Hybridum “Lemon Ball”) – 3010 gab. un Ilgziedu begonijas (Begonia semperflorens ‘’Florenzo F1 White”) - 2860 augi.

Foto: Riga.lv

Ir stādītas arī eksotisku puķu šķirnes, piemēram, Āfrikas agapants (Agapanthus africanus ‘’Brillant Blue’’), kas brīvā dabā sastopams Atlantijas okeāna reģionā – Madeirā, Kanāriju salās, Purpursarkanās skabiozas (Scabiosa atropurpurea ‘’Black Knight’’), kā arī smaržīgo diļļu (Anethum graveolens ‘’Ella’’) un zilo rudzupuķu (Centaurea cyanus ‘’Black Ball”) šķirnes.

Foto: Riga.lv

Lai nepieciešamajā daudzumā un termiņā iegādātos vasaras puķes, jau iepriekšējā gada rudenī tiek veikts šo augu pasūtījums pie stādu audzētāja, kurš publiskā iepirkuma rezultātā ieguvis tiesības piegādāt augus Rīgas pilsētas apstādījumiem.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv