Vērmanes dārzā notiks Tēva dienas festivāls

8. Septembris, 2017

Tēva dienu Latvijā oficiāli atzīmē kopš 2009. gada, savukārt kā ģimenisks pasākums Rīgā tas tiek organizēts jau piekto gadu pēc kārtas. Tēva diena ir svinama septembra otrajā svētdienā, un arī šogad ģimenes aicinātas kopā pavadīt šo svētku dienu.


Festivāls tiek atklāts ar gājienu, kas sākas pie Brīvības pieminekļa un noslēdzas Vērmanes dārzā, kur turpinās kā svētki visas dienas garumā. Pasākuma organizatoru mērķis ir sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē.

Pasākuma norise plānota 9. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00. Pasākuma programmā plānotas izglītojošas, izklaidējošas un sportiskas aktivitātes, kā arī plaša koncertprogramma, kurā piedalīsies  postfolkloras grupa “Iļģi”, Latvijas Zemessardzes orķestris, Andžeja Grauda bungu skola, Nils Īle ar perkusiju priekšnesumu un Rīgas Pop& Rock studijas audzēkņi. Pasākuma noslēgumā  - Latvijas Leļļu teātra izrāde.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē ceturtdien, 17.augustā, deputāti atbalstīja līdzfinansējuma piešķiršanu divu tūkstošu eiro apmērā  nodibinājuma “Fonds Mammām un Tētiem” rīkotā Tēva dienas festivāla izmaksu segšanai.