Vēlos doties pastaigā ar patversmes dzīvnieku: kā to izdarīt?

31. Maijs, 2018

Patversmē “Ulubele” ir ļoti daudz darba: katru dienu rūpes un kopšana nepieciešama vairāk nekā 400 astainajiem tās iemītniekiem. Pastāvīgs patversmes darbs un labi apstākļi dzīvniekiem ir iespējami pateicoties gādīgiem pilsētniekiem un brīvprātīgo darbam. Riga.lv pastāsta, kā brīvprātīgie var atbalstīt pilsētas patversmē dzīvojošos mājdzīvniekus.


Galvenais ir iegūt atbilstošu sertifikātu.

Kas ir brīvprātīgā sertifikāts un kāpēc tas nepieciešams?

Brīvprātīgā sertifikāts ir spilgti dzeltena kartīte ar jūsu vārdu un numuru. Sertifikāta iegūšana nozīmē, ka esat brīvprātīgais un esat gatavs atbalstīt patversmi. Strādājot patversmē, palīdzot tās darbiniekiem un dodoties pastaigās ar suņiem, ir svarīgi piespraust šo kartīti pie apģērba, redzamā vietā.

Kur un kad iespējams saņemt sertifikātu?

Apmācības notiek sestdienās, patversmē “Ulubele”, adrese - Ozolaine, Līči, Stopiņu novads. Apmācību sākums ir 11.00 un 13.00, ilgums – aptuveni stunda. Neparedzamo Latvijas laika apstākļu dēļ ir svarīgi piezvanīt patversmei pa tālruni 20203333 un pārliecināties, vai šajā dienā apmācības notiks: liels karstums vai negaiss var būt par iemeslu nodarbību atcelšanai.

Cik maksā apmācības?

Apmācības ir bezmaksas, taču patversme lūdz veikt ziedojumu – 5 eiro, par šo naudu katru mēnesi tiek segti noteikti “Ulubeles” izdevumi. Piemēram, augustā par apmācībām saņemtā nauda tika novirzīta divu smagā stāvoklī esošu suņu ārstēšanai un rehabilitācijai.

Kāda ir apmācību norise?

Apmācības notiek sestdienās plkst. 12.00. Topošie brīvprātīgie satikās patversmes āra nojumē. Viņiem pastāstīja par “Ulubeli” un to, kā dzīvniekiem iespējams palīdzēt. Šeit mēs uzzinājām, kas var doties pastaigās ar suņiem un kādi drošības pasākumi ir jāievēro pastaigas laikā.

Katram topošajam brīvprātīgajam ir jāaizpilda anketa: bez personas datiem, katrs anketā atzīmē, kā viņi ir gatavi palīdzēt patversmei, kādas noderīgas prasmes katram ir, cik bieži un kādos laikos katrs var doties pastaigās ar suņiem.

Tālāk paredzēta ekskursija pa patversmi. Šeit mūs iepazīstina ar tās iemītniekiem un pastāsta par to, kā daži no viņiem nonākuši “Ulubelē”: šis suns (uz foto) izglābts no citas patversmes, kur veselo un dzīvespriecīgo dzīvnieku bija plānots iemidzināt, jo nav bijis nevienam vajadzīgs.

Foto: Riga.lv

Pēc ekskursijas pa patversmi visi jaunie brīvprātīgie saņem sertifikātu: tagad viņi var ar patversmes suņiem pastaigāties katru dienu no plkst. 11.00 līdz 15.00. Suni pastaigai izvēlas patversme, “Ulubele” uzmanīgi seko līdzi tam, lai ikviens suns dotos pastaigā vienlīdz bieži.