VEF Kultūras pils sieviešu koris „Dzintars” svinēs 70 gadu jubileju

27. Februāris, 2018

10. martā plkst. 18.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē ar koncertu „raksti dzintarā” 70. jubileju atzīmēs VEF Kultūras pils sieviešu koris „Dzintars” diriģentes Airas Birziņas vadībā. Līdzās sieviešu koru repertuāra „zelta lappusēm” un mūsdienu latviešu komponistu mūzikai koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kuriem bijusi nozīmīga loma kora ilggadējā darbībā.


Koncerta „raksti dzintarā” režisore ir Dace Micāne-Zālīte, tajā piedalīsies aktieris Mārtiņš Vilsons, muzikoloģe Liene Jakovļeva, koncertmeistare Jeļena Bugajenko, koklētāja Latvīte Cirse, perkusionists Artis Gulbis, RTU vīru koris „Gaudeamus”. Koncertā dzintara gleznainās krāsas un rakstus veidos esejas un dziesmas, kas būs papildinātas ar instrumentālām intermēdijām un tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēniem.

Jubilejas koncerta idejas pamatā ir daudzveidīgās dzintara nokrāsas, kas asociatīvi saistāmas ar kādu emociju vai sajūtu gammu. Dzintars ir Baltijas jūras reģiona īpašais simbols jau daudzus tūkstošus gadu, tādēļ koncertā šis Latvijas dārgakmens ar savu niansēto toņu gammu tiks pielīdzināts mūzikai.

Kora „Dzintars” vēsture un darbība, kas ar izciliem panākumiem aizsākusies padomju laikā, jau 70 gadus ir apliecinājums mākslinieciski augstvērtīgam sniegumam un izcilam skanējumam gan Latvijā, gan pasaulē. Dzintaru mēdz dēvēt par degošo akmeni, un tā varētu teikt arī par kori „Dzintars”, kas degot un kūstot veido niansētu skanējumu.

Sieviešu koris „Dzintars” dibināts 1947. gadā, un kopš tā laika ir ne tikai viens no vadošajiem sieviešu koriem Latvijā, bet pazīstams arī visā pasaulē – pastāvēšanas laikā guvis uzvaras daudzos starptautiskos konkursos. Kopš 1968. gada, piedalījies festivālos un projektos Eiropā, Amerikā un Japānā. Augstas mākslinieciskās virsotnes tika sasniegtas ilggadējo kora diriģentu Ausmas Derkēvicas un Imanta Cepīša vadībā. Viņu darbības laikā koris „Dzintars” bijis daudzu latviešu un ārzemju komponistu jaunrades rosinātājs un skaņdarbu pirmatskaņotājs. Kopš 2000. gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa. „Dzintara” vokālā pedagoģe jau ilgus gadus ir izcilā dziedātāja, bijusī Rīgas Operetes teātra soliste Aina Bajāre, kormeistare – Madara Boka.

Ieeja uz kora „Dzintars” jubilejas koncertu ir bez maksas.