VEF Kultūras pils rekonstrukciju pabeigs oktobrī

28. Augusts, 2017

VEF Kultūras pils rekonstrukcija notiek atbilstoši plānam - atjaunotā  ēka tiks nodota ekspluatācijā oktobrī un jau valsts svētkos tajā notiks svinīgie pasākumi. Darbi norit atbilstoši plānam un grafikam. 


Rīgas pašvaldības kultūras iestāde “VEF kultūras pils” ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960.gadam.

Ēkas kopējā platība ir 6878 kvadrātmetri.

Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību sāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējas un vecākās paaudzes rīdzinieki.

 Pagājušā gada 2.maijā tika sākta VEF kultūras pils rekonstrukcija un restaurācija.

Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA “VELVE”, projektu līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

 Pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas kultūras pils lielajā zālē būs 805 skatītāju vietas, tajā skaitā 18 cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Mazā zālē ir paredzētas 97 vietas un 3 vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Savukārt radošo kolektīvu telpās vienlaicīgi varēs atrasties ap 400 dalībnieku. 

 

Foto:

Foto:

 

Foto: