VEF Kultūras pilī noritēs Sanktpēterburgas Operas viesizrādes

11. Jūnijs, 2018

Jau pavisam drīz – no 12. līdz 14. jūlijam Latvijas Simtgades svinības ar trīs dienu viesizrādēm kuplinās Krievijas Tautas mākslinieka Jurija Aleksandrova dibinātā Krievijas Valsts Kamermūzikas teātra “Sankt Peterburg Opera” viesizrādes Rīgā, nule atjaunotajā VEF Kultūras Pilī.


12., 13. un 14. jūlijā uz VEF Kultūras pils skatuves, pirmoreiz Rīgā operas cienītāju vērtējumam tiks sniegti 3 unikāli iestudējumi - Žorža Bizē "Pērļu zvejnieki", Rodiona Ščedrina "Ne tikai mīlestība" un Šarla Guno "Fausts".

Foto: publicitātes

Jāpiezīmē, ka tieši Pēterburgas mākslinieku iestudēto "Ne tikai mīlestība" pats autors ir atzinis par labāko no līdz šim veidotajām izrādēm. Jāņem vērā, ka šī muzikālā kolhoznieku mīlas stāsta pirmās izrādes tolaik dziļi stagnējošajā un aukstajā karā ierautajā PSRS operas skatītāju aprindās raisīja sašutumu, jo kāda gan mīlestība vai dienesta romāns var būt laukos, kolhozā? Taču mūsdienās šī izrāde ir lielisks apliecinājums, ka nekāda vara nespēj likt šķēršļus cilvēku jūtām.

Savukārt Bizē un Guno operu iestudējumi ļaus vērtēt Krievijas kultūras galvaspilsētas mākslinieku oriģinālo pieeju un atraktivitāti šīm žanra pērlēm.

Muzikālais teātris “Sankt Peterburg Opera” ir viens no labākajiem mūzikas teātriem Krievijā, kura izrādes ir plaši pieprasītas ārvalstīs, pateicoties tā dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Jurija Aleksandrova radošajiem eksperimentiem un negaidītajiem mākslinieciskajiem risinājumiem. Tas nosaka muzikālā teātra īpašo statusu operas fanu aprindās, sniedzot prieku ar spilgtām, emocionālām, krāsainām mūzikas izrādēm, izciliem svētku koncertiem un dziesmu vakariem. 31.darbības sezonā teātris ir uzkrājis bagātu radošo biogrāfiju, kļūstot par vienotu māksliniecisku vienību ar unikālu programmu. Trupā – talantīgi dziedātāji un mūziķi, no kuriem daudzi kļuvuši par laureātiem un uzvarētājiem starptautiskos un Krievijas konkursos.

Krievijas Valsts Kamermūzikas teātra “Sankt Peterburg Opera” mājas lapa www.spbopera.ru