VEF kultūras pilī noritēs koncertu cikls ar sarunām

12. Janvāris, 2018

Ar koncertu “Fantāzijas un dejas” 2018. gada 24. janvārī plkst. 19.30 VEF Kultūras pils sadarbībā ar Latvijas Radio 3 ”Klasika” aizsāk kamermūzikas koncertu un sarunu ciklu “COME PRIMA” jeb kā iesākumā.


Koncertos VEF Kultūras pils Kamerzālē klausītājiem būs iespēja atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, izbaudīt atbrīvotu un mājīgu gaisotni, veidot mūzikas draugu kopu, kas uzticas profesionālu mūziķu piedāvājumam, iedvesmojas no izzinošām sarunām un muzikālā baudījuma, un rod prieku savstarpējā saskarsmē.

Būtiska koncertu sastāvdaļa ir sarunas – ne tikai mūzikas valodā. Sadarbība ar Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājiem, muzikologiem Gundu Vaivodi, Lieni Jakovļevu un Andri Dzenīti ir lielisks garants interesantam, izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

Pirmajā šī cikla programmā 24.janvārī klausītāji tiks aicināti ceļojumā uz fantāziju un deju pasauli. Franča Šūberta Polonēzes un Fantāzijas, Antonīna Dvoržāka slāvu dejas, Ludviga van Bēthovena un c.

Koncerta programmas centrālo asi veidos Franča Šūberta Latvijā maz atskaņoti opusi. Koncertprogrammas veidotāji un dalībnieki ir izcilās pianistes Dace Kļava (klavieres), Herta Hansena (klavieres), solisti Laura Purena (soprāns) un Edgars Skarbulis (bass). Koncertu vada: muzikoloģe, Latvijas Radio 3 ”Klasika” direktore Gunda Vaivode.

Cikla nākamos koncertos varat atras VEF mājaslapā www.vefkp.lv. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.