VEF Kultūras pilī izrādīs divas operas “Sankt Peterburg Opera” iestudējumā

3. Oktobris, 2019

Nedēļas nogalē, 5. un 6.oktobrī, opermīļus ar divām izrādēm priecēs “Sankt Peterburg Opera” operas kamerteātris.


5.oktobrī izrādīs romantisko Robēra Planketa opereti “Korneviļas zvani”, bet 6.oktobra vakarā – Vofganga Amadeja Mocarta “Nolaupīšanu no seraja”. Abas izrādes sāksies plkst. 19.00, un būs ar subtitriem latviešu valodā.

“Viesizrādes ir svētki caur smagu darbu, taču – no otras puses – tā ir arī silta sagaidīšana un cilvēciska tuvināšanās. Rīga man ir sevišķi mīļa, jo šeit manas izrādes, “rokrakstu” skatītāji gan saprot, gan novērtē. Viesizrādēm Rīgā izvēlējāmies “Korneviļas zvanus” un “Nolaupīšanu no seraja”, jo mūsdienu skatītāju vairs nepārsteidz “izrādes šortos”, jo publika ir pieradusi, ka to cenšas uzbudināt ar ekstrēmām izdarībām. Mēs runāsim ar skatītājiem par cilvēku jūtām, kuras mēdz degradēt sadzīve un cinisks eksistenciālisms,” skaidroja operas kamerteātra mākslinieciskais vadītājs Jurijs Aleksandrovs.

“Sankt Peterburg Opera” ir viens no izcilākajiem kamermūzikas teātriem Krievijā, kura augsto līmeni apliecina izcīnītās prēmijas un nominācijas – aizvadītajā sezonā “Zelta sofitu” vairākās nominācijās saņēma “Fausts”, savukārt “Korneviļas zvaniem” – zelta sofits par labāko sieviešu lomu.

Pērn Rīgā lielu skatītāju atsaucību izpelnījās visas trīs VEF Kultūras pilī sniegtās izrādes – R.Ščedrina “Ne tikai mīlestība”, Ž.Bizē “Pērļu zvejnieki” un Š.Guno “Fausts”.

Vairāk par izrādi “Korneviļas zvani" 5. oktobrī

Vairāk par izrādi “Nolaupīšanu no seraja” 6. oktobrī