Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā skanējis „Ziemassvētku tubu” orķestris (FOTO)

10. Decembris, 2018

Iespaidīgo metāla pūšamo mūzikas instrumentu orķestris ar zemo, taču silto un bagātīgo skanējumu priecēja ikviena klausītāja sirdi ar populārām Ziemassvētku melodijām. Kā visus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā notiekošos pasākumus, arī šo ikviens varēja apmeklēt bez maksas – tie bija svētki katram klausītājam un pašam orķestrim.


Kuplajā orķestrī Doma laukumā pulcējās gan pieredzējuši un profesionāli mākslinieki, gan amatieri un mūzikas skolu audzēkņi no vairāk nekā 14 vietām Latvijā. Šo pulku papildināja arī muzicētāji no Igaunijas.

Foto: Riga.lv

Iecere rīkot šādu koncertu radās mūsdienu tubas skolas tradīciju aizsācējam Latvijā Jānim Retenajam sadarbībā ar Latvijas Nacionālās kultūras centru. Viņš iedvesmojās no daudzviet pasaulē iemīļotas tradīcijas – Ziemassvētku laikā pulcināt cilvēkus, kuri prot spēlēt tubu un eifoniju, un kopīgi muzicēt. Tradīcijas pirmsākumi meklējami ASV, kur šo pasākumu aizsāka Hārvijs Filips (Harvey Phillips) – mūziķis, kurš dzīves laikā aktīvi popularizēja tubas spēlēšanu.

Foto: Riga.lv

Tuba ir metāla pūšamais instruments ar zemāko skanējumu simfoniskajā orķestrī, un tā pilda basa funkciju. Nosaukums “tuba”, visticamāk, radies no latīņu “tubus”, kas nozīmē “caurule”. Savukārt “eifonijs” jeb tenora tuba ir tubu dzimtas metāla pūšamais instruments, kuru galvenokārt izmanto pūtēju orķestros, uzticot tam dažādas funkcijas – gan solo, gan pavadījumu. “Eifonijs” tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “patīkami skanošs”.

Foto: Riga.lv

Brīvdienās un svētku dienās tirdziņā varēs apciemot Ziemassvētku vecīti un satikt rūķus, kā arī doties izjādēs ar ponijiem. Visu tirdziņa laiku darbosies bērnu karuselis un aplokā dzīvos aitiņas un truši. Ikvienam būs iespēja iemēģināt roku piparkūku cepšanā un citās meistarklasēs.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa jaunumi mājas lapā: www.vzt.lv, kā arī sociālajos tīklos: www.facebook.com/RigaChristmasMarket, www.instagram.com/ziemassvetku_tirdzins.

Vecrīgas Ziemassvetku tirdziņa darba laiks:

  • Darba dienās: 10.00–20.00
  • Piektdienās un sestdienās: 10.00–22.00
  • Svētdienās: 10.00–20.00
  • 24. decembrī: 10.00–20.00
  • Jaungada naktī: 10.00–2.30

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv