Vecmīlgrāvis: policija aizturējusi omīti-hulīgāni

13. Augusts, 2018

9. augustā neilgi pēc pulksten 13.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu mazu meiteni Augusta Dombrovska ielā, kura viena sēž uz betona apmales pie vietējās spēļu zāles, kamēr bērna pieskatītāja atrodas turpat blakus esošajā izklaides vietā. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.


Policisti pie norādītās spēļu zāles pamanīja aprakstam atbilstošu meiteni, kurai līdzās sēdēja vecāka gadu gājuma sieviete. Kundze bērna klātbūtnē lēnām kūpināja cigareti.
Likumsargi sievieti uzrunāja, aicinot pārtraukt smēķēt blakus bērnam, taču viņa atcirta, ka meitenei jau esot desmit gadi un savā rīcībā neko sliktu nesaskatot. Tomēr pēc brīža kundze cigareti nodzēsa. Sarunas laikā no viņas sajusta arī spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Jautājot par alkohola lietošanu, viņa apstiprināja, ka notikuma dienā lietojusi grādīgos dzērienus.

Pārrunu laikā sieviete izrādīja neapmierinātību par notiekošo, izkliedzot dažādas rupjības, pēc kā viņa, atstājot mazmeitu, mēģināja aizbēgt no notikuma vietas. Viens no policistiem viņai aizskrēja pakaļ un aiz rokas atveda atpakaļ. Tomēr kundze nespēja nomierināties un pēc brīža sāka kliegt arī uz mazmeitu, aicinot viņu bēgt no policijas. Meitene palika uz vietas, kas vecmammu saniknoja vēl vairāk. Mirkli vēlāk sieviete sāka meiteni emocionāli iespaidot, sakot, ka nebēgšanas gadījumā viņa tikšot nogādāta patversmē, savukārt viņas mamma saņemšot sodu. Likumsargi lika pārtraukt meiteni šādi iespaidot.

Vienlaikus policisti mēģināja noskaidrot bērna mātes tālruņa numuru, taču kundze kategoriski atteicās policistiem numuru nosaukt.

Datu pārbaudes laikā atklājās, ka vecmāmiņa jau vairākkārtīgi nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem pārkāpumiem.

Pēc brīža sieviete vēlreiz mēģināja pamest notikuma vietu, tomēr šajā reizē policisti nolēma sievieti aizturēt un ievietot policijas operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā.

Mirkli vēlāk notikuma vietā ieradās meitenes vectēvs. Sirmais kungs pastāstīja, ka no rīta sieva ar mazmeitu aizgājusi pastaigāties. Nekas neesot liecinājis par viņas nodomiem lietot alkoholu. Vīrietis sazinājās ar meitu, kura lūdza vectēvam uzņemties rūpes par mazmeitu. Meitene nodota vectēvam.

Savukārt pēc neilga laika aizturētā sieviete sāka sūdzēties par savu veselības stāvokli. Kundzei pēc ilgstošas kliegšanas bija uznācis nespēks un viņa paģība. Līdz ar to izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Pēc sievietes apskates mediķi informēja likumsargus, ka sievietei piedāvāts doties uz slimnīcu, lai veiktu papildu izmeklējumus. Kundze no šādas iespējas atteikusies, līdz ar to viņa aicināta atgriezties policijas operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā, lai dotos uz dežūrdaļu.

Kundze bija sašutusi par šādu notikuma pavērsienu un pēkšņi mainīja savas domas, mediķiem apgalvojot, ka tomēr vēlas hospitalizāciju.

Vecmāmiņa uz atvadām policistiem parādīja vidējo pirkstu, kā arī pateica, ka likumsargi esot sapinušies ne ar to sievieti.

Lai gan sieviete hospitalizēta, tas viņu neatbrīvo no atbildības par veiktajām darbībām.