Vasaras garšīgie vitamīni: kādas ogas var atrast Centrāltirgū?

30. Jūnijs, 2016

Kaut arī līdz pašmāju ogu sezonas kulminācijai vēl nedaudz jāuzgaida, Centrāltirgū līdztekus zemenēm un pirmajām meža ogām jau gana plašā klāstā pieejamas arī citas ogas no tuvākām un tālākām Dienvidu zemēm. Jo ātrāk dosities ceļā uz tirgu, jo vairāk redzēsiet, sasmaržosiet un nogaršosiet!


Upenes

Foto: publicitātes

Ar C vitamīnu bagātās upenes jau nogatavojušās Polijā. Centrāltirgū 500 g kastīte nopērkama par 2,50 eiro. Ēdiet svaigas, pievienojiet dzeramajam ūdenim vai izkaltējiet tējai.

Meža mellenes

Foto: publicitātes

Meža mellenes ne vien lieliski garšo, bet arī palīdz acu veselībai un uzlabo redzi. Kamēr melleņu raža vien nupat sākusies, cena saglabājas salīdzinoši augsta – ap 5,00 eiro litrā.

Jāņogas

Foto: publicitātes

Arī sulīgās Ziemeļu ogas jāņogas pagaidām pieejamas no Polijas audzētājiem. Šīm ogām piemīt izcilas slāpju veldzēšanas īpašības, kas siltajā laikā lieliski noder. Cena 1,60 eiro par 500g kastīti.

Dārza avenes

Foto: publicitātes

Ne vien kārums, bet arī izcils C vitamīna un dzelzs avots – dārza avenes. Pagaidām no Polijas. Cena 3,00 eiro par 500 g kastīti.

Meža zemenes

Foto: publicitātes

Ogas ar īstu bērnības garšu, kā arī ar organismu stiprinošām un attīrošām īpašībām – meža zemenītes. Nopērkamas par  10,00 – 15,00 eiro kilogramā.

Lācenes

Foto: publicitātes

Veikalos nez vai atradīsiet. Saldās purva iemītnieces jālasa pašiem vai jāpērk Centrāltirgū – lācenes  10,00 – 15,00 eiro par kg.

Ērkšķogas

Foto: publicitātes

Maz ir tādu, kam tīk ērkšķogu lasīšanas process, tomēr ieguldītais darbs ir to vērts. Pagaidām nopērkamas ērkšķogas no Polijas. Cena 2,50 eiro par 500 g kastīti.

“Čerešņa”

Foto: publicitātes

Ķiršu saldākie “radinieki” – čerešņa – pieejami no dažādām valstīm. Arī cenas atšķirīgas – no 2,50 – 3,50 EUR par kg.

Zemenes

Foto: publicitātes

Un visbeidzot dārza ogu karalienes, kas ik gadu nosaka Centrāltirgus raksturīgo vasaras smaržu – zemenes.  Vietējās ogas maksā 2,50 – 3,50 eiro par kg, no Polijas vestās nedaudz lētāk.

Cenas

Norādītas aptuvenās cenas. Tās var mainīties atkarībā no ogu izcelsmes valsts, tirgotāja un pat diennakts laika, kurā iepērkaties Centrāltirgū.

Izmantojiet ogu sezonu, lai uzņemtu vērtīgus vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus. Noteikti sasaldējiet vai konservējiet ogas, lai stiprinātu organismu arī garajos ziemas mēnešos.