Vasaras ekskursijas kinoteātrī “Splendid Palace”

13. Augusts, 2019

Vasarā pilsētas pirmais kinoteātris dodas brīvdienās – “Splendid Palace” savas durvis atkal atvērs tikai 21. augustā. Bet tiem, kuri ilgojas pēc sava iecienītākā kinoteātra, trīs reizes nedēļā šeit norit ekskursijas trīs valodās. Rīga.lv korespondenti devās ekskursijā.


Kinoteātris “Splendid” atvērts 1923. gadā decembrī un šogad ēka atzīmē jau savu 96. jubileju. Rīgai XX gadsimta sākumā šis kinoteātris bija kaut kas pirms tam neredzēts – ēka bija liela, patiešām grezna un būvēta tikai kinoteātra vajadzībām. Protams, tajā laikā pilsētā par kino jau bija dzirdēts, bet pirms tam seansi noritēja tikai pielāgotās telpās.

Foto: Riga.lv

Kinoteātris “Splendid” ir pārdzīvojis vairākus laikmetus, trīs reizes mainījis nosaukumu, tas bijis kinoteātris “Rīga”, “Spartaks” un tad atkal – “Splendid Palace”. Tāpat daudz kas ir palicis nemainīts, piemēram, katru vasaru “Splendid” tradicionāli dodas brīvdienās. Bet jau vairākus gadus pēc kārtas vasaras brīvdienu laikā kinoteātris tomēr ver savas durvis apmeklētājiem – trīs reizes nedēļā kino cienītāji var pievienoties ekskursijai.

Foto: Riga.lv

Ekskursija sākas pie kinoteātra ieejas un tās dalībnieki iepazīstas ar visu ēku – lielo un mazo zāli, “Versaļas zāli” un “Zaļo uzgaidāmo telpu”, kā arī balkonu. Un katrai telpai ir savs pārsteidzošs stāsts!

Foto: Riga.lv

Piemēram, 1923. gadā, kad kinoteātris tikai tikko bija atklāts, kino bija bez skaņas. Un vēlāk, kad varoņiem parādījās balsis, vairākas telpas nācās pārveidot – tā tika aizmūrēta oriģinālā ieeja balkonā, kura vietā tika izveidota telpa papildu aparatūrai. Starp citu, tieši šeit, Rīgā, 1929. gadā pirmo reizi Baltijā tika parādīta filma ar skaņu.

Foto: Riga.lv

Ekskursijas pa kinoteātri notiek katru nedēļu, trešdienās, piektdienās un svētdienās. Ekskursijas cena – no 6 eiro.

Pieteikties vai uzzināt sīkāku informāciju var, rakstot uz e-pastu splendid@riga.lv vai zvanot pa tālruni 67043678.

Foto: Riga.lv