Vasara mazo rīdzinieku skatījumā: „Saulīt, lūdzu, nespīdi tik spoži, citādi man jāsamiedz acis...”

4. Augusts, 2016

Ir pieņemts uzskatīt, ka bērniem vasara nozīmē 92 dienas pilnīgas bezdarbības, kuru laikā izdodas apēst neizmērojami daudz saldējuma un nosmērēties ar to līdz ausīm, vismaz pāris reižu nobrāzt ceļgalus, ar plunkšķi mesties upē un lipīgām rokām negausīgi tiesāt milzīgas arbūza šķēles. Tomēr Rīgas bērniem uz laika pavadīšanu vasarā ir savs skatījums. Kāds – to lasiet Rīga.lv. sagatavotajā materiālā.


Aleksandra Boļšokova, 7 gadi

„Vasara – tas ir labi. Tās ir skaistas puķes parkos, zaļi koki un karsta saule. Man patīk jaukā laikā pagalmā ar draugiem spēlēt paslēpes, bet pēc tam visiem kopā iet apskatīt neparastas lietas muzejos. Starp citu, man Rīgā patīk arī lietus, jo tad labāk aug puķes.”

Foto: Diāna Spiridovska

Aleksandrs Šapošņikovs, 3 gadi

„Kad atnāk vasara, es savu ziemas džipu nomainu pret BMW, jo tajā man ir ērtāk. Bet, godīgi sakot, vasara man patīk ne pārāk, jo tā nav tik skaista kā ziema. Sniega arī nav. Toties varu apēst pa pieciem šokolādes saldējumiem dienā, un man par to nekas nebūs.”

Foto: Diāna Spiridovska

Emīlija Jansone, 6,5 gadi

„Mamma teic, ka līdz ar vasaras atnākšanu Rīgā kļūst vairāk tūristu, bet es esmu pamanījusi tikai to, ka parkos ir parādījušās daudzas izklaides. Tagad cilvēki visur pārdos cukurvati un saldējumu ar dažādām garšām. Es neesmu pret to, man tas patīk. Vēl ir atlicis viens vasaras mēnesis, tādēļ es ļoti gribu uzrāpties augsta koka galotnē un iemācīties peldēt.”

Foto: Diāna Spiridovska

Matīss Jansons, 4 gadi

„Vasara ir laiks, kad var peldēties, ēst saldu saldējumu un iet ciemos. Bet visvairāk es mīlu vasaru par to, ka mans tētis agrāk pārnāk no darba un mēs visi kopā braucam pie vecmāmiņas ēst kaut ko garšīgu, bet pēc tam guļam un ejam spēlēties uz bērnu laukumu.”

Foto: Diāna Spiridovska

Daniela Muižniece, 8,5 gadi

„Man it kā patīk vasara, taču es nevaru ciest dundurus, kas traucē man plunčāties pa ūdeni. Toties es varu izklaidēties ar draugiem laukos, palīdzēt vecmāmiņai saimniecībā un ēst ogas tieši no krūma. Augustā man vēl noteikti jāpaspēj satikties ar saviem vecajiem draugiem, jo sen neesmu viņus apciemojusi.” 

Foto: Diāna Spiridovska

Piko, 4 gadi

„Vasarā Rīgā man vislabāk patīk tramvaji, jo tas ir labs transporta veids, lai karstā laikā pārvietotos pa pilsētu.”

Foto: Diāna Spiridovska

Nikolajs Zandelis, 7 gadi

„Man vasara nebūtu vasara, ja tajā nebūtu brīvlaika, jūras, sēņu, ogu un rotaļlietu. Man patīk, ka Rīgā vienmēr ir tik dažāds laiks – pārmaiņus lietus, vējš un saule. Tad katra diena ir citāda nekā iepriekšējā. Ja es varētu, es noteikti pateiktu vasarai paldies par batutiem un tik jauko laiku.”

Foto: Diāna Spiridovska

Aleksija Rendere, 4 gadi

„Paldies, vasara, ka apkārt viss ir tik skaists un ir tik daudz izklaižu. Pateicoties tev, es varu spēlēties ar poniju un lēkāt pa batutu, cik vien man patīk, un, protams, ēst putru un tortītes! Tikai zini – tu pārstāsi man būt, ja man aizliegs ēst tortītes.”

Foto: Diāna Spiridovska

Laura Kolugina, 7 gadi

„Vasara – tie ir divdesmit apēsti saldējumi dienā. Vēlams, zemeņu, bet, ja tā nav, var būt arī ar jebkuru citu garšu.”

Foto: Diāna Spiridovska

Amina Jefimova, 5,5 gadi

„Vasarā man visvairāk patīk nokritušās daudzkrāsainās lapas, ko var izmantot rokdarbiem. Taču manas spilgtākās vasaras atmiņas ir saistītas ar ceļojumu uz Hurgadu Ēģiptē: es vizinājos ar laivu pa Sarkano jūru, braucu uz koraļļu rifiem un fotografēju rajas. Rīgā viss ir vienkāršāk – es braucu uz ezeru un lasu mellenes.”

Foto: Diāna Spiridovska

Nika Fjodorova, 9 gadi

„Vasara – tas ir ilgstošs lietus, pēc kura parādās varavīksne. Daži cilvēki žēlojas par tādu laiku, taču, manuprāt, tas ir labi, jo parkos tad ir vēl vairāk ziedu.”

Foto: Diāna Spiridovska

Jegors Frolovs, 11 gadi

„Ja vasarā ir silts un saulains, viss ir lieliski: ir gan puķes, gan ogas, gan sēnes! Godīgi sakot, es jau ilgojos pēc skolas, jo visas vasarai ieplānotās lietas esmu izdarījis: peldējies savā iemīļotajā karjerā, bijis saunā un noskatījies kino.”

Foto: Diāna Spiridovska

Iļja Titovs, 12 gadi

„Visspilgtākās vasaras atmiņas ir par to, kā es palīdzēju savam tētim darbā servisā. Es ļoti mīlu savu tēti un nākotnē gribu līdzināties viņam! Vēl es vasarā esmu pamanījis to, ka augusta beigās tiek pabeigti ceļu būves darbi. Manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai Rīga vienmēr paliktu tikpat skaista un pievilcīga.”

Foto: Diāna Spiridovska

Kārlis Kāls, 10 gadi

„Vasara, pasaki, lūdzu, saulītei, lai tā nespīd tik spoži, citādi man jāsamiedz acis...”

Foto: Diāna Spiridovska