Vairāku jauniešu klases vakars beidzas ar nepatikšanām policijā

21. Decembris, 2017

20.decembrī neilgi pēc pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Teikā, kur kāda daudzdzīvokļu nama kaimiņi ilgstoši trokšņojot. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.


Ierodoties notikuma vietā, izsaucējs lūdza, lai veic audzinoša rakstura pārrunas ar trokšņojošajiem kaimiņiem. Policisti jau kāpņu telpā sadzirdēja skaļu mūziku un jauniešu klaigas. Mājokļa durvis atvēra iereibusi pusaudze, kura atklāja, ka notikuma dienā viņai bijis klases vakars. Pēc skolas pasākuma viņa ar citiem klasesbiedriem nolēmuši ballīti turpināt viņas dzīvoklī. Vakara gaitā tika lietots arī alkohols. Meitene skaidroja, ka vecāki nedzīvo Rīgā, bet dzīvoklis noīrēts, kamēr pati mācās galvaspilsētā.

Ienākot mājoklī, pamanīti vēl pieci pusaudži. Lai pārbaudītu iereibušo jauniešu veselības stāvokli, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Mediķi, apskatot iereibušos tīņus, konstatēja, ka nevienam no viņiem nav nepieciešama hospitalizācija.

Alkohola koncentrācijas pārbaužu laikā pusaudžiem konstatēts no 0,6 līdz 1,62 promiļu reibums. Katram sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos alkohola reibumā, nesasniedzot pilngadību. Par notikušo informēti visu jauniešu vecāki.

Lietas materiāli nosūtīti arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.