Vairākas ielas ar sāli kaisītas netiks; tiks precizēta “sniega” biļešu ieviešanas kārtība

14. Janvāris

Šodien Rīgas domes vadība, reaģējot uz meteorologu prognozēm par smagu sniegputeni, tika rīkota operatīvā sanāksme, kurā piedalījās pašvaldības dienesti un uzņēmumi, kas ir atbildīgi par ielu uzturēšanu un sniega tīrīšanu. Pieņemts lēmums eksperimentālos nolūkos vairākas ielas nekaisīt ar sāli, kā arī precizēt tā saucamo “sniega” biļešu ieviešanas kārtību.


Šonedēļ Rīgas dome vienosies par aptuveni desmit ielām, kuras eksperimentālā kārtībā ziemā netiks kaisītas ar sāli. Jo rīdzinieki vienmēr sūdzas par to, ka sāls bojā apavus. “Nesālītajās” ielās nāksies operatīvāk tīrīt sniegu. Eksperiments, protams, tiks veikts ielās, kurās nav intensīvākā satiksmes kustība un ielās, kurās nekursē sabiedriskais transports, lai netraucētu satiksmes kustībai. Precīzas ielas tiks izsludinātas tuvākajās dienās, eksperiments turpināsies līdz sezonas beigām. Sniega izvešana no ielām, kas netiek apstrādātas ar sāli, ir dārgāka, nekā braucamo daļu kaisīšana ar sāli, uzsver pašvaldības vadība. Taču eksperimentu nepieciešams veikt, lai saprastu, cik efektīva ir šī metode un vai tai piekritīs paši rīdzinieki.

Tuvākajās dienās Rīgas dome precizēs arī tā saucamo “sniega” biļešu ieviešanas kārtību. Atgādinām, ka stipra sniegputeņa laikā pašvaldība ievieš biļetes, kas ļauj automašīnu īpašniekiem bez maksas izmantot sabiedrisko transportu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un automašīnas tehnisko pasi. Personīgo auto samazināšanās uz ielām ļauj operatīvāk tikt galā ar sniega tīrīšanu.

Pats galvenais ir tas, ka “sniega biļetes” ir jāizsludina jau iepriekš – piemēram, iepriekšējās dienas vakarā, lai cilvēki jau iepriekš saņemtu informāciju un pieņemtu lēmumu doties uz darbu vai mācībām ar sabiedrisko transportu, nevis ar automašīnu. Galvaspilsētas pašvaldība, pieņemot lēmumu par “sniega” biļešu ieviešanu, vadās pēc meteorologu prognozēm. Taču nepieciešami arī formāli kritēriji “sniega” biļešu ieviešanai. Ideālajā variantā pašvaldībai ir jāizsludina “sniega” biļešu ieviešana aptuveni iepriekšējās dienas pussešos vakarā.

Lasiet arī: 

Sāls uz pilsētas ielām: vai reaģenti patiešām bojā apavus un automašīnas?

Ko darīt, ja uz ceļa esi pamanījis “melno ledu”?