Vairāk kā puse suņu īpašnieku nemaksā nodevu

20. Aprīlis, 2018

Vairāk nekā puse no teju 30 000 suņu īpašniekiem pašvaldībai nemaksā suņa turēšanas nodevu, šāds secinājums izriet no Rīgas domes Vides pārvaldes vadītājas Evijas Piņķes šodien paustā domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā.

 


Rīgas domes noteikumi nosaka, ka no šī gada janvāra nodeva par suņa turēšanu ir 10 eiro gadā. Pirms tam šī summa bija 8,54 eiro. Šī nodeva suņu īpašniekiem ir jāsamaksā līdz katra gada 1.martam.

Rīgā ir reģistrēti 29 209 suņi, kas nozīmē, ka pašvaldības budžetā būtu jābūt iemaksātiem aptuveni 300 000 eiro, taču to vietā pārvalde šogad līdz marta sākumam saņēmusi tikai 65 000 eiro.

Pat, ja tiek pieņemts, ka par visiem šiem dzīvniekiem ir maksājama suņa turēšanas nodeva 50% apmērā, ieņēmumiem vajadzētu būt vismaz 146 045 eiro, kas nozīmē, ka lielākā daļa suņu īpašnieku savu pienākumu neveic.

Sunim nepieciešama reģistrācija un žetons

Tikko kā esat kļuvis par kucēna īpašnieku, tas jā jāreģistrē. To iespējams izdarīt Lauksaimniecības datu centra vienotajā datubāzē, taču vienkāršāk to ir izdarīt veterinārajā klīnikā, piemēram, reizē ar vakcīnu. Veterināro klīniku saraksts atrodas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

Suņa īpašniekam, sunim sasniedzot 6 mēnešu vecumu, katru gadu līdz 1. martam ir jāmaksā ikgadējā suņa turēšanas nodeva.

No suņa turēšanas nodevas ir atbrīvotas:

 • personas ar 1. vai 2.grupas invaliditāti;
 • personas ar 3.grupas redzes vai dzirdes invaliditāti;
 • valsts vai pašvaldības iestādes, kurās tiek audzēti dienesta suņi.

Suņa turēšanas nodeva 50% apmērā ir maksājama:

 • par suni, kura reģistrēts īpašnieks ir pensionārs;
 • par sterilizētu suni.

„Legalizētajam” sunim tiek izsniegts žetons, kas jāpiestiprina pie dzīvnieka kakla siksnas.

Daudzi īpašnieki izvairās no reģistrācijas. Taču, kad īpašnieks pastaigājas ar suni pa ielu vai parku, kā arī to pārvadā sabiedriskajā transportā, pašvaldības policisti var pārbaudīt, vai suns ir reģistrēts un samaksāta turēšanas nodeva.

 • Rekvizīti suņu nodevas samaksai

  Rīgas domes Finanšu departaments

  Reģ.nr.90000064250

  Konta numurs: LV33NDEA0023300000000

  Banka: Luminor Bank AS

  Kods: NDEALV2X

  Rīgas domes Finanšu departaments

  Reģ.nr.90000064250

  Konta numurs: LV74UNLA0023300000000

  Banka: AS "SEB banka"

  Kods: UNLALV2X

  Veicot maksājumu,  ir norādāms suņa īpašnieka uzvārds vai juridiskās personas nosaukums, personas kods vai uzņēmuma reģistrācijas numurs un suņa identitātes numurs, kas norādīts sunim implantētajā mikroshēmā.