Vai Rīgā ir suņu pastaigu laukumi? (FOTO)

8. Jūnijs, 2017

Aksioma: ja mājā dzīvo suns, tas noteikti jāved pastaigās. Bet kur? Pilsētas nomalēs šis jautājums neizskan gandrīz nekad, bet centrā, starp betonu un ķieģeļiem atrast piemērotu vietu ir grūti. Daudziem suņiem ir nepieciešama ne tikai pastaiga, bet arī fiziska slodze. Pastāstām, kur bez maksas iespējams nodarboties ar sava mīluļa dresūru.  


Rīgā ir vairāki specializēti laukumi suņu staidzināšanai. Viens no tiem atrodas Eksporta ielā (gar Rīgas brīvostas žogu posmā no Hanzas ielas līdz Katrīnas ielai). Pašlaik šajā laukumā norit “suņu trenažieru” un īpašā aprīkojuma atjaunošanas darbi). Remonts tiks pabeigts šī gada rudenī. 

Pēc rekonstrukcijas apmeklētājiem ar suņiem būs ar trenažieriem aprīkoti laukumi Grīziņkalna parkā un Ziedoņdārzā.

Foto: Riga.lv

Arī Lucavsalas parkā ir atsevišķa teritorija, kas paredzēta suņu staidzināšanai. Nākotnē to paredzēts sakopt un uzstādīt “suņu trenažierus”.

Uzmanību: suņu pastaigu laukumi ir bezmaksas!

Laukums suņu staidzināšanai ir atvērts arī Pļavnieku birzī. Ir norādītas vietas suņu pastaigām arī citos parkos, piemēram, Vecmīlgrāvī tas ir Ziemeļblāzmas parks.

Taču šajos parkos ir obligāta prasība – ir jāsavāc savu mīluļu ekskrementi.

Foto: Riga.lv

Taču šī prasība attiecas arī uz citām suņu pastaigu vietām, vienalga, vai tas ir laukums pie mājas vai tuvākais mežs. Tuvākajā laikā policija rīkos akciju, kuras ietvaros plānots suņu īpašniekiem izdalīt īpašus maisiņus ekskrementu savākšanai un pastāstīt citus noteikumus, kas saistīti ar četrkājaino mīluļu staidzināšanu.

Par to, kā pareizi vest suni pastaigā – pavadā vai ar uzpurni, mežā vai parkā, vai savākt aiz dzīvnieka ekskrementus vai arī “tas jādara sētniekam” – mēs pastāstījām šajā materiālā