Vai Rīgā gaidāma vētra?

14. Septembris, 2017

Stipris vējš un lietus - šādas ir sinoptiķu prognozes Latvijai jau otro dienu pēc kārtas. Kurzemē vēja brāzmas sasniegs 25 m/s, Zemgalē applūduši laiku un ceļi. Ko gaidīt Rīgas iedzīvotājiem?


Šodien no rīta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izteica brīdinājumu, ka vēja brāzmas no rīta galvaspilsētā var sasniegt 20 metrus sekundē. Laika apstākļiem piešķirts "dzeltenais brīdinājums". Tas ir, plānojot pasākumus, kurus varētu ietekmēt laika apstākļi, jābūt uzmanīgiem un nevajag pakļaut sevi riskam.

Taču jau tuvāk vakaram, kā sola meteorologi, vējš nedaudz pierims un tā spēks būs ne vairāk kā 11 metri sekundē, tas mainīs virzienu no dienvidrietumiem uz dienvidiem.

Maksimālā gaisa temperatūra galvaspilsētā dienā būs +16 grādi. Ap pusnakti gaiss atdzisīs līdz +13 grādiem. Gaidāms mākoņains laiks un nokrišķi, vējš saglabāsies.

Piektdien būs mākoņains un lietains laiks, gaiss iesils līdz +15 grādiem, gaidāms mērens vējš. Sestdien situācija īpaši nemainīsies: būs vējains, bet sauss laiks. Gaiss iesils līdz +17 grādiem. Svētdien gaidāms vēl siltāks laiks: +18 grādi. Taču izbaudīt vasaras atgriešanos traucēs lietus. Priecēt varētu vienīgi tas, ka lietus gaidāms tikai otrajā dienas pusē, tuvāk vakaram.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm