Vai pilsētā ir atļauts sēdēt zālienos un uzsliet teltis?

15. Maijs, 2018

Maija saule ir izrādījusies tik silta, ka, pastaigājoties pa pilsētu, tā vien gribas apsēsties tuvākajā zālienā, lai pasauļotos vai izbaudītu vēsumu, nopeldoties strūklakā. Vai to drīkst darīt, nekļūstot par likumpārkāpēju? Un, ja pēkšņi vēlaties sarīkot atpūtu ar nakšņošanu, tad ko darīt šādos gadījumos?


Par zālieniem

Visu Rīgas pilsētas parku zālienos ir atļauts sēdēt un izbaudīt atpūtu dabā. Vienīgie izņēmumi ir vietas, kurās izvietotas aizlieguma zīmes un Kanālmalas apstādījumu nogāze. Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr.80 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā” noteikts aizliegums  atrasties Kanālmalas apstādījumu nogāzēs, kā arī zālienā un apstādījumos, kuros ir pašvaldības izvietotas aizlieguma zīmes.

Par strūklakām

Kāpt strūklakās ir atļauts, jo pašvaldības noteikumi to neaizliedz. Tikai jāņem vērā, ka bradāt labāk ir nelielajās strūklakās – Esplanādē vai Vērmanes dārzā. Vismazāk piemērota bradāšanai ir strūklaka pie Kongresu nama, jo tajā atrodas ļoti daudz sīku detaļu, kas izvietotas zem ūdens, piemēram, starmeši. Turklāt šīs strūklakas vidusdaļa ir ļoti slidena, tādēļ var nokrist un stipri sasisties.

Bieži tiek jautāts, vai ķīmija, ko izmanto strūklakās, lai ūdens neziedētu, ir bīstama. Rīgas domes Mājokļu un vides departaments apliecina: tā nav bīstama. Tā ne ar ko neatšķiras no ķīmijas, kas tiek izmantota baseinos. Turklāt strūklakas ir aprīkotas ar automātiskā ūdens kvalitātes monitoringa sistēmu. Tāpēc pat mazi bērni var mierīgi kāpt ūdenī vai aiztikt to ar rokām.

Starp citu, atsvaidzināties Rīgā var ne tikai strūklakās, bet arī tā saucamajos "bradājamajos baseinos" - ne pārāk dzīļās ūdens tvertnēs, pa kurām var droši bradāt karstā laikā. Tie atrodas divos rekonstruētajos galvaspilsētas parkos - Ziedoņdārzā un Grīziņkalnā, tāpat divi baseini atrodas Vērmanes dārzā un Esplanādē.

Par teltīm

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.80 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā” nosaka, ka publiskās vietās aizliegts mitināties jeb nakšņot, gulēt, celt teltis vai veidot tām līdzīgas konstrukcijas mitināšanās nolūkam. Turklāt arī Rīgas pilsētas peldvietās noteikts aizliegums telšu celšanai un ugunskuru kurināšanai, ārpus pašvaldības speciāli šim nolūkam iekārtotām vietām.

Šo saistošo noteikumu prasību ievērošanu uzrauga Rīgas pašvaldības policija.

Pikniks pilsētā: kas noteikti jāzina?