Vai nepieciešams Skanstes tramvajs? Rīdziniekus aicina uz publisko apspriešanu

7. Marts

Rīgas pilsētas būvvalde 12.martā izsludinās sabiedrisko apspriedi par Skanstes tramvaja līnijas izbūves projektu. Plānots, ka apspriede notiks līdz 9.aprīlim, bet 26.martā, plkst.17, Rīgas domē gaidāma arī būvniecības ieceres prezentācija.


Būvniecības ierosinātājs ir SIA "Rīgas satiksme", bet būvprojekta izstrādātājs SIA "BRD Projekts." Iepazīties ar materiāliem par būvniecības ieceri varēs būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā Amatu ielā 4, portālos "www.rpbv.lv" un "www.eriga.lv" sadaļā "Sabiedrības līdzdalība".

Tāpat iecere tiks izstādīta stendos Krišjāņa Barona ielas un Pērnavas ielas krustojumā, Pētersalas un Pulkveža Brieža ielas krustojumā un Eksporta un Elizabetes ielas krustojuma skvērā.

Rīgas pilsētas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā uz 2020.gadu kā sasniedzamais mērķis noteikts oglekļa dioksīda (CO2) emisiju samazinājums par 65% pret 1990.gadu un slāpekļa dioksīda (NO2) gada vidējās koncentrācijas samazinājums, uz 2020.gadu sasniedzot mazāk nekā 40 mikrogramus kubikmetrā.

Lai to sasniegtu, "Rīgas satiksme" ilgtermiņa stratēģijā 2012.-2033.gadam kā stratēģisko mērķi izvirzījusi nodrošināt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem sabiedrisko transportu, kas ir ērts, ātrs, pieejams, drošs un videi draudzīgs. Tieši tramvajs ir viens no tiem transportlīdzekļu viediem, kas ļaujot samazināt emisiju daudzumu.