Vācijas vēstnieks Latvijā: “Mums ir, ko no jums pamācīties”

3. Jūlijs, 2018

12. jūlijā Doma laukumā tiks atklāta divus metrus augstu Berlīnes lāču skulptūru izstāde – starp tiem ir arī lācis, kuru veidojuši mākslinieki no Latvijas. Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute aicina rīdziniekus uz izstādi, kā arī dalījās savām domām par Rīgas un Berlīnes līdzībām un pastāstīja par Berlīnes lāču ceļojumiem.


Rolfs Šute, Vācijas vēstnieks Latvijā:

Berlīnei un Rīgai ir daudz kopīga, jo īpaši svarīgi ir atzīmēt abu pilsētu iedzīvotāju entuziasmu kultūras jomā. Un vēl abas pilsētas ir ļoti zaļas! Tāpat man bieži tiek uzdots jautājums, kas man Rīgā visvairāk atgādina par Vāciju. Teikšu, ka savulaik tipiskas vācu tradīcijas, kā, piemēram, punktualitāte, precizitāte un tīrība bieži vien Latvijā ir biežāk sastopamas, nekā Vācijā. Mums ir, ko no jums pamācīties!

Tā kā es dzīvoju Mežaparkā, tā arī ir viena no manām mīļākajām vietām Rīgā – ļoti klusa, mierīga un zaļa. Tāpat man patīk vecpilsēta un mazais tirgus otrā Daugavas krastā, kur reizēm dodos pēc zemnieku produktiem. Vēl man patīk jūra – ļoti bieži ar savu suni pastaigājos Vecāķos.

Protams, ka arī Rīgas simboli – kaķi un gaiļi – varētu kļūt visā pasaulē atpazīstami, bet jāsaprot, ka Berlīnes lāčiem ir ļoti ilga vēsture. Mūsu lāči jau ir pabijuši ļoti eksotiskās vietās: Ziemeļkorejā, Kubā, Jeruzalemē, un, lai kur tie arī nedotos, tos sagaida ar mīlestību un apbrīnu, jo īpaši bērni. Lāča simbols viennozīmīgi ir kļuvis par veiksmes stāstu, ne tikai Berlīnes dēļ, bet gan tieši tāpēc, ka cilvēkiem patīk lāči.

Tuvojoties Latvijas simtgadei, es gribu novēlēt labklājību – ne tikai rīdziniekiem, bet arī visiem Latvijas iedzīvotājiem. Attīstiet savā valstī savas prasmes un iemaņas, jo īpaši mākslas jomā. Domāju, ka pasaulē latviešu mākslinieki pašlaik ir ļoti atpazīstami, daudzi no viņiem arī kādu laiku strādā Vācijā un savā ziņā tā ir bagātība. Es jau stāstīju par Rīgas un Berlīnes līdzībām, tāpēc uzsvēršu: abas pilsētas piesaista jaunus un talantīgus cilvēkus no visas pasaules, jo īpaši mākslas un start-up jomās. Domāju, ka Latvijā, tāpat kā Vācijā, šādiem jauniem cilvēkiem būs arvien vairāk iespēju.

Rīgā ieradīsies 149 Berlīnes lāči

Sirsnīgi aicinu visus Latvijas iedzīvotājus un viesus šovasar apmeklēt brīnišķīgu izstādi, kurā sešu nedēļu laikā no 12. jūlija līdz 22. augustam Doma laukumā, Rīgā, būs apskatāmi 149 lieli lāči. Tas nozīmē, ka visu izstādes laiku tā būs bez maksas. Izstādi būs iespējams gan dienā, gan naktī. Mēs ar nepacietību gaidām apmeklētājus, tostarp arī pašus mazākos.