Uzzini, ko var iemācīties Ghetto Akadēmijā pat tad, ja neesi sportists

2. Oktobris, 2018

Ghetto Akadēija ir noslēgusi savu 10. sezonu. Kas ir Ghetto Akadēmija, ar ko jaunieši tur nodarbojas vararā un kādas prasmes viņi iegūst? Un kā kļūt par jauniešu sporta kustības dalībnieku? Portāls Rīga.lv lasītāju uzmanībai piedāvā stāstu par brīvprātīgo darbu Ghetto Akadēmijā.


Raina Pavlova

Foto: Ghetto Games

„Par iespēju piedalīties Ghetto Akadēmija es uzzināju, kad „ēnoju” Raimondu Elbakjanu. Vēlējos produktīvi pavadīt vasaru, iepazīt jaunus cilvēkus, tādēļ arī nolēmu pievienoties. Šajā vasarā nebija nekā tāda, kas sagādātu problēmas, bet vairāk prieka - to sagādāja, piemēram, izbraukumi, it īpaši “GGFEST” Ventspilī. Pateicoties Akadēmijai, es iemācījos vairāk strādāt komandā. Agrāk biju vairāk individuāliste un man patika visu darīt vienai pašai.

Elīna Kolna

Foto: Ghetto Games

Šī gada janvārī “Ghetto TV” bija izsludinājusi pieteikšanos uz prakses vietām, un tā nu es pieteicos. Bet pat GG akadēmiju uzzināju no video reklāmas “25 iemesli kāpēc iesaistīties GG akadēmijā”. Pieteicos, jo vēlējos uzzināt ko jaunu, iegūt pieredzi komunikācijas jomā un būt kopā ar cilvēkiem, kuri ir vienoti vienam mērķim. Sākumā bija ļoti grūti filmēt un darboties TV jomā, jo man viss tas bija svešs, taču ar laiku visu iemācoties, viss kļūst saprotams un lietas, kas sagādāja grūtības tagad ir viegli padarāmas. Manuprāt, galvenais,ko katrs jaunietis iegūst pievienojoties lielajai GHETTO ģimenei ir cieņa pretcilvēkiem, kas veido šo ģimeni. Protams, es iemācījos filmēt, likt banerus, komunicēt un veidot kvalitatīvu interviju saturu, bet pats galvenais, ko es iemācījos ir tas, ka dzīvē galvenais ir komandas spēks, jo viens nav cīnītājs,viss lielais spēks slēpjas komandā. Lai arī tas skan banāli, taču ar šiem cilvēkiem, kas ir “getiņā” es jūtos kā ģimenē, kurā valda pozitīva attieksme pret dzīvi un cieņa vienam pret otru. 

Miks Burmistris

Foto: Ghetto Games

Pirms trīs gadiem mans brālis Jānis, kurš jau bija iesaistījies Ghetto Games akadēmijā, piedāvāja to arī man. Izlēmu pievienoties tikai pēc gada. Papildus motivāciju deva Ghetto Akadēmijas aicinājuma video. Es vēlējos attīstīt sevi video/TV jomā, iegūt jaunās zināšanas, pieredzi, draugus un kontaktus. Divu gadu laikā tas ir arī izdevies un turpina izdoties. Sākumā bija nedaudz  grūti iejusties, jo esmu diezgan kautrīgs. Dažreiz ir sarežģīti “turēties uz sliedēm” daudzo pienākumu, uzdevumu un darbu dēļ, taču tas patiešām viss atmaksājas katras dienas un sezonas beigās. Esmu iemācījies ļoti daudz TV/Video jomā - filmēt, montēt, veidot tiešraides, sociālie tīklu saturu u.t.t.Tas ir lielākais ieguvums, jo šobrīd esmu pārliecināts, ka vēlos savu nākotni saistīt ar šo profesiju. Esmu ieguvis arī daudz jaunus draugus, paziņas, kontaktus un iespējas.

Diāna Asare

Foto: Ghetto Games

Esmu Ghetto Games akadēmijā, jo mācos par video operatoru un sapratu, ka man nepietiek tikai ar to, ko māca skolā, tāpēc es meklēju iespējas papildināt pieredzi un iegūt jaunus izaicinājumus.  Pirmajās tiešraidēs daudz kas nebija skaidrs, gribējās padoties, bet tas gandarījums, kas sirdī bija pēc pasākumiem neļāva padoties, tā bija cita veida pieredze. Superfinālos šķita, ka atbildība kļūst pārāk smaga, tomēr, ja kaut kas ir sirdī - to dari ar prieku.  Noteikti jūtu sevī milzīgu izaugsmi, tagad protu salīdzinoši ātri sakārtoties tiešraidei, protu rēķināties ar komandu, kā arī nebaidos uzdot jautājumus, kad kaut ko nesaprotu. Protams, esmu ieguvusi lieliskus draugus un kolēģus,kā arī ieguvusi cieņu pret to ko daru, šo skolā es nebūtu spējusi izdarīt.. Šī viennozīmīgi bija spilgta vasara. Esmu iemācījusies, ka, lai arī, cik slikti būtu – nedrīksti padoties, ir jācīnās - to pierādīja “GGFEST” Ventspilī.

 

Janeks Golubeckis

Foto: Ghetto Games

Es piedalījos, jo gribēju izmēģināt ko jaunu. Brīžiem nebija viegli, prieku sagādāja jautrie kolēģi. Es kļuvu atbildīgāks, čaklāks ne tikai Ghettiņā, bet arī mājās. Šajā vasarā es iemācījos daudz jaunu par tehniskajam lietām.

Katrina Miltiņa

Foto: Ghetto Games

Es nolēmu piedalīties, jo pērn apmeklēju daudz pasākumus un domāju- cik forši būtu palīdzēt to tapšanā, protams, vēlējos pavadīt savu vasaru lietderīgi, kā arī iegūt jaunu pieredzi un draugus. Dažreiz bija grūti, visu paspēt laikā, bet vienmēr viss izdevās, jo komandā viens otram palīdzējām. Bija grūti no rītiem piecelties, taču ieejot Grīziņā un satiekot pārējos, uzreiz aizmirsu visas grūtības. Pasākumos kā “Kings of Air” un “GGFEST” dažkārt bija grūti, jo bija jāiegulda daudz enerģijas, bet pēc pasākuma emocijas bija brīnišķīgas, jo mēs to paveicām visi kopā, izturējām un pasākums izdevās. No dalības es ieguvu patiešām daudz ko, dažādās jomās. GHETTO akadēmija bija ļoti laba, tā teikt “dzīves skola”, jo es ieguvu zināšanas un prasmes, ko parastā skolā neiegūsi. Iepraktizējos dažādos tehniskajos darbos, piemēram, kā skrūvēt bortus, tribīnes u.t.t. Visvairāk, tomēr darbojos ar brendingu, iepriekš pat nekad nebiju likusi banerus, karogus, teltis vai iekārtojusi dažādas zonas, bet tagad to visu protu. Man ir prieks par to, kauzturoties Grīziņā, ir uzlabojusies mana krievu valoda.

Jana Sergejeva 

Foto: Ghetto Games

Es negribēju sēdēt mājās visu vasaru, es gribēju kaut ko darīt, gribēju būt kustībā. No sākuma bija mazliet grūti komunicēt ar visiem latviešu valodā, bet pēc tam viss bija kārtībā. Cilvēki... Viņi dod man prieku. Bija liels prieks šajā vasarā saskarties ar dažādiem cilvēkiem. Es iemācījos to, ka bez draugu palīdzības Tev vienmēr būs grūti. Palūgt palīdzību nav grūti, kad darbojies šādā komandā.

Kas ir Ghetto Games Akadēmija, ko tur māca un kā kļūt par tās dalībnieku?

"Ghetto Games Akadēmija" ir Latvijā lielākās jauniešu ielu kultūras un sporta kustības "Ghetto Games" brīvprātīgo kustība, kuras ietvaros jauniešiem no visas Latvijas ir iespēja pavisam praktiski apgūt ar pasākumu organizēšanu saistītās iemaņas. Katru gadu Ghetto Games Akadēmijai pievienojas vairāk kā 250 jauniešu vecumā no 10 līdz 20 gadiem.

“Ghetto Games akadēmijā” ir iespēja sevi pilnveidot tādās jomās kā:

  • Komunikāciju nozare (sociālie tīkli, darbs ar medijiem u.tml.),
  • “Ghetto Football”, “Ghetto Floorball” un “Ghetto Basket” turnīru organizēšana,
  • Darbs ar sponsoriem,
  • Multimediju nozare (foto un video joma),
  • Pasākumu loģistika un tehniskais nodrošinājums. 

Par jauniņo uzņēmšanu Ghetto Akadēmijā nākamajā sezonā tiks paziņots tuvāk 2019. gada pavasarim

Pat ja jūs vispār neesat sportisks, nepalaidiet garām izdevību kļūt par komandas daļu un iegūt jaunas iemaņas. Tie, kuri vēlas nonākt Ghetto Games komandā, var uzdot jautājumus sociālajos tīklos.