Uztura speciāliste brīdina: ar mandarīniem nedrīkst pārspīlēt

21. Decembris, 2017

Veikalu plaukti ir burtiski pārpildīti ar spilgtajiem, oranžajiem un aromātiskajiem mandarīniem. Šie citrusaugļi ir neatņemama Ziemassvēku laika sastāvdaļa. Rīgas 1. slimnīcas uztura speciāliste Liene Sondore brīdina: viss ir labs, ja netiek lietots pārmērīgi, nedrīkst pārspīlēt arī ar mandarīniem.


Sarunā ar portālu riga.lv uztura speciāliste apstiprināja plaši izplatīto viedokli par to, ka mandarīni ir vērtīgs C vitamīna avots - vienā mandarīnā ir atrodami 45% no dienas normas. Tāpat mandarīni satur A un B6, B2, PP vitamīnus un citas vērtīgas vielas - magniju, kāliju, kalciju, cinku un mangānu.

Taču mandarīni var arī nodarīt kaitējumu - ja tiek pārsniegta norma (200-300 g dienā), var rasties kuņģa-zarnu trakta traucējumi, jo mandarīnu sastāvā ir daudz celulozes un skābes.

Pārēšanās var novest arī pie niezes - pat tiem, kuriem nav alerģijas pret šo augli - tā atzīmē uztura speciāliste.

"Jebkurš veselīgs produkts pārmērīgos daudzumos var nodarīt lielāku kaitējumu nekā labumu. Nedrīkst apēst kilogramu mandarīnu vienā piegājienā - tajos ir pārāk daudz fruktozes un saharozes, ar kuru nedrīkst pārspīlēt. Vitamīns C ir ļoti svarīgs, bet tā pārmērīgums var kaitēt veselībai," atzīmē uztura speciāliste.

Kā izvēlēties mandarīnus Rīgas Centrāltirgū?