Uzsākta lietvedība pret suņu saimnieku, kurš vienreiz nedēļā vedis savu mīluli pastaigā

20. Februāris, 2017

19.februāra pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur saņemta informācija no kaimiņiem par kādu vīrieti, kurš savu suni neved ārā nokārtot dabiskās vajadzības.


Ierodoties notikuma vietā, sastapts izsaucējs, kurš paskaidroja, ka izsaukuma dienā kaimiņš vedis savu suni ārā, taču dzīvnieks, nespēdams noturēties, nokārtojis dabiskās vajadzības kāpņu telpā. Tāpat izsaucējs skaidroja, ka vairākkārtīgi dzirdējis suņa gaudošanu un smilkstus, skaidrojot, ka, iespējams, vīrietis savu suni arī sitot.

Policisti devās uz norādīto dzīvokli, kur tā īpašnieks ilgstoši neatvēra durvis, taču pēc mirkļa tomēr iznāca ārā no dzīvokļa. No vīrieša bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Persona kategoriski noliedza, ka viņa suns nokārtojis dabiskās vajadzības kāpņu telpā, taču apstiprināja kaimiņa aizdomas par to, ka suns netiekot vests pastaigās.

Vīrietis atzina, ka suni vedis ārā tikai vienreiz nedēļā, skaidrojot, ka viņam neesot laika suni izvest pastaigās un viņam mājdzīvnieks vispār neesot vajadzīgs.

Sarunas laikā pie vīrieša pieskrēja vidēja auguma suns. Apskatot dzīvnieku, miesas bojājumi tam netika konstatēti. Mājdzīvnieks izskatījās barots.

Par konstatēto uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Lietas materiāli nosūti Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēšanai.

Policija atgādina, ka suņi, kuri ir vecāki par trim mēnešiem jāved pastaigās vismaz divas reizes dienā pa 30 minūtēm. Par labturības noteikumu pārkāpumiem un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 7 līdz 350 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez tās.