Uzmanību! Rīgā izvietoti viltus plakāti par nāvējošiem zirnekļiem (papildināts)

30. Jūlijs, 2018

Rīgā izvietoti plakāti ar brīdinājumiem par bīstamiem klejojošajiem zirnekļiem (tegenaria agrestis), pēc kuru kodumiem cilvēks mirst pēc divām stundām. Veselības inspekcija ziņo: tā ir melīga informācija!


Plakātā rakstīts, ka Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus saglabāt mieru. Taču neko tamlīdzīgu šī iestāde nav ziņojusi un jau vērsusies ar iesniegumu policijā.

Melu plakātā rakstīts, ka iemesls, kāpēc klejojošais zirneklis pašlaik sastopams Latvijā, ir globālās klimata pārmaiņas, tas mitinās parkos un cilvēku tuvumā, un, ja notiek saskarsme ar tā indi, upuris mirst pēc divām stundām. Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus pret tamlīdzīgu informāciju izturēties skeptiski un pārbaudīt šādu informāciju inspekcijas mājaslapā.

Pārbaudot videonovērošanas kameru ierakstus, Rīgas pašvaldības policija atrada viltus ziņu plakātu līmētāju. Ikvienu, kas atpazīst video redzamo vīrieti, lūdzam zvanīt 67037811 vai 110.

 Tāpat aicinām pieteikties plakātu līmētāju pašam, jo agri vai vēlu tāpat kāds viņu atpazīs. Plakāti pilsētā izlīmēti ap pulksten 5.00 no rīta. 
Savukārt Latvijas universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis skaidro, ka “uzreiz var redzēt, ka plakātu veidojis cilvēks, kurš neorientējas entomoloģijā vai vēlējies apzināti maldināt”.

Spuņģis stāsta, ka minētais Tegenaria Agrestis Latvijā nemaz nav sastopams, taču arī tad, ja būtu, tad šī suga nav kaitīga cilvēkam. Speciālists skaidro, ka Latvijā esot sastopami divi citi Tenegaria ģints pārstāvji, taču arī tie neesot ne pat mazākajā mērā bīstami cilvēkiem, turklāt tos lielākoties iedzīvotāji nemaz nesastapts, jo šie zirnekļi medī tumsā. “Ne velti tautiskais nosaukums zirnekļiem ir “Mājas svētība” – Latvija tie nevis kaitē, bet gan dara labu, proti, atbrīvo māju no kukaiņiem”, stāsta speciālists.