Uz brīdi apstājies: rīdzinieki par dalību vērienīgajā zibakcijā Mannequin Challenge

5. Decembris, 2016

Aizvadītajā piektdienā Rātslaukumā noritējuši divi Rīgai svarīgi notikumi pēc kārtas: vispirms uzstādīts Ginesa pasaules rekords – ar Rūba Goldberga mašīnas palīdzību ar 421 elementu iedegta Ziemassvētku eglīte. Uzreiz pēc tam rīdzinieki un pilsētas viesi piedalījās vērienīgas zibakcijas Mannequin Challenge uzņemšanā, šis video kļūs par galvaspilsētas tūrisma reklāmu ārzemēs.


Mannequin Challenge ir zibakcija, kas internetā popularitāti ieguvusi 2016. gada oktobrī. Tā būtība ir šāda: grupa cilvēku ieņem noteiktu pozu un sastingst, kamēr operators pārvietojas starp viņiem, ierakstot video. 

Īsā laikā šī akcija ieguvusi lielu popularitāti visā pasaulē un tā apvieno ne tikai mazas paziņu, draugu un kolēģu grupas, bet arī lielpilsētu iedzīvotājus. Zibakcijai nav nekādas dziļākas nozīmes, dalībniekiem tā drīzāk ir iespēja kļūt par daļu no kaut kā lielāka, realizēt savas oriģinālās idejas dzīvē un vienkārši izklaidēties.

Arī Rīga nav palikusi malā un ir izveidojusi savu šīs populārās zibakcijas versiju. Pašā galvaspilsētas centrā, Rātslaukumā, rīdzinieki un pat pilsētas mērs piedalījās Ziemassvētku Mannequin Challenge reklāmā. Izvirzītais mērķis – starptautiskā kontekstā parādīt Rīgu ne tikai kā arhitektūras pērli vai Baltijas gastronomijas galvaspilsētu, bet arī kā pilsētu ar brīnišķīgiem un radošiem iedzīvotājiem.

Agata un Daniela, Rīgas Mannequin Challenge dalībnieces

Foto: Riga.lv

Agata: „Man ir ļoti liels prieks, ka Rīga iet līdzi laikam, un ka mūsu pilsētā ir iespēja piedalīties akcijā, kas izsaukusi neticamu ažiotāžu visā pasaulē! Tāpat tā ir lieliska iespēja rīdziniekiem savākties vienuviet un sajust tautas vienotību. Man šķiet, ka tas ir ļoti svarīgi”.

Daniela: „Mums ar Agatu bija ideja, ka viņa sastingst pozā, kad viņa paslīd uz banāna mizas, bet es šo kritienu mēģinu nofilmēt ar viedtālruņa kameru. Mēs ilgi domājām par ideju skatījāmies dažādus Youtube video, bet beigās palikām pie „banāna”. Gribējās būt oriģinālām un, šķiet, ka mums tas ir izdevies (smaida)”.

Jana, Rīgas Mannequin Challenge dalībniece

Foto: Riga.lv

„Godīgi sakot, es šajā zibakcijā nonācu absolūti spontāni. Man pēc skolas nebija ko darīt un no Facebook uzzināju, ka tiek plānots šāds pasākums. Tā nu nedomājot atnācu! Arī pozas ideja bija tikpat spontāna, kā mana dalība – es vienkārši plaši atvēru muti, vai nu apbrīnojot egli, kas uzstādīta Rātslaukumā, vai arī žāvājoties. Es vēl neesmu izlēmusi (smaida).

Un vispār, man šī akcija patika! Rīgai tā rada Ziemassvētku noskaņu, bet man tā ir iespēja izklaidēties un publicēt foto Instagram”.

Anna, Rīgas Mannequin Challenge dalībniece

Foto: Riga.lv

„Ar draudzeni iepazināmies šeit, Rātslaukumā, un kopīgi nolēmām izdomāt kādu oriģinālu pozu. Pa rokām bija kafijas glāzītes, tāpēc tās arī kļuva par centrālajiem personāžiem. Draudzene sastinga pozā, it kā mestu man glāzi, savukārt es to ķēru. Šī zibakcija atsauc atmiņā bērnību, kad mēs spēlējām līdzīgu rotaļu”.

Natālija, Olga, Antoņina (no kreisās uz labo), Rīgas Mannequin Challenge dalībnieces

Foto: Riga.lv

Natālija: „Mēs pirmo reizi piedalāmies šādā zibakcijā, un iespaidu ir ļoti daudz! Kaut gan līdz pēdējam brīdim tā arī nesapratām, kāda ir pasākuma jēga (smejas). Bērns man atgādināja, ka ar klasi esot spēlējuši līdzīgu spēli,kad bijis jāsastingst – meita visu laiku ieņēma „zivs” pozu – ar paceltām rokām. Jebkurā gadījumā, prieks par mūsu pilsētu, ka ir šādi pasākumi, kas tā satuvina rīdziniekus.”

Tatjana un Ella, Rīgas Mannequin Challenge dalībnieces

Foto: Riga.lv

Ella: „Man šķiet, ka pasākums gājis uz „urā”, tikai bija auksti (smaida). Sākumā ar draudzeni domājām ieņemt pozu, it kā tālumā sveicinātu jūrniekus, taču pēc šāda „sveiciena” minūtes man nosala roka, un es to gribēju pēc iespējas ātrāk paslēpt kabatā. Sals un rokas bez cimdiem nav tā labākā kombinācija”.

Tatjana: „Šis pasākums ir unikāls ar to, ka vienā laukumā sapulcējušies pilnīgi dažādi cilvēki, tādējādi ir iespējams iegūt jaunus paziņas, iepazītis tuvāk ar pilsētas iedzīvotājiem. Vispār, vakars ir izdevies.”

Valērija, Rīgas Mannequin Challenge dalībniece

Foto: Riga.lv

„Mannequin Challenge mērķis ir vienkāršs – sastingt, kamēr to filmē operators. Mēs ar draudzeni nolēmām uzrāpties stabā, taču pēc pāris neveiksmīgiem mēģinājumiem, mēs nolēmām, ka šī ideja nestrādās (smejas). Galvenais, lai šādā salā nav jāaplejas ar aukstu ūdeni, tad es ar abām rokām atbalstu šādas iniciatīvas”.