Uļjanai Semjanovai pasniegts Rīgas domes Goda raksts

26. Janvāris, 2018

Piektdien, 26. janvārī, Rīgas domes priekšsēdētājs apmeklēja Latvijas Olimpisko komiteju, lai pasniegtu Rīgas domes Goda rakstu un balvu Uļjanai Semjonovai.


Tradicionāli cilvēki, kuri ar savu talantu un darbu ir veicinājuši Rīgas atpazīstamību un pievērsuši sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai, tiek godināti 18. novembrī. Uļjana Semjonova toreiz nevarēja ierasties uz svinīgo pasākumu.

Foto: Riga.lv

Rīgas domes Goda raksts un balva U.Semjonova pasniegta par mūža ieguldījumu basketbolā un uzticību Rīgai. Viņa 1976. un 1980. gadā ir bijusi Olimpiskā čempione, 1971., 1975. un 1983. gadā - pasaules čempione, 10 reizes ieguvusi Eiropas čempiones titulu, 13 reizes izcīnījusi Eiropas kausu, 15 reizes bijusi PSRS čempione un četras reizes Tautu spartakiādes čempione. U.Semjonova 1993. gadā Springfīldā (ASV) tika uzņemta Pasaules basketbola slavas zālē, 1999. gadā Noksvilā (ASV) iekļauta Pasaules sieviešu basketbola slavas zālē un 2007. gadā Madridē (Spānija) uzņemta FIBA slavas zālē.

Foto: Riga.lv

Slavenā olimpiete ir Latvijas Olimpiskās komitejas Goda locekle. U. Semjonova vada arī Latvijas Olimpiešu sociālo fondu, kas rūpējas par daudziem sporta veterāniem. Viņa jau vairākus gadus organizē arī Uļjanas Semjonovas kausa izcīņas sacensības basketbolā meitenēm. Šīs starptautiskās sacensības ir guvušas lielu atsaucību. Draugi un kolēģi U. Semjonovu raksturo kā ļoti labestīgu un sirsnīgu cilvēku.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv