Ūdensvada remontdarbi centrā turpinās. Kas par tiem jāzina?

19. Septembris, 2017

Ar ūdensvada komunikāciju mezglu remontdarbiem Brīvības ielas posmā no Tallinas ielas virzienā uz Cēsu ielu naktī uz trešdienu sāksies noslēdzošais etaps apjomīgajā SIA Rīgas ūdens remontdarbu programmā, kuras ietvaros bija plānots nomainīt komunikāciju mezglus praktiski visā Brīvības ielas garumā.


Plānots, ka naktī uz 20. septembri komunikāciju mezglu remontdarbi tiks veikti posmā no Tallinas ielas līdz Brīvības ielai 142. Provizoriskais to veikšanas laiks – no pulksten 22 līdz 8. Darbi šādos pat laikos plānoti visas nedēļas garumā, tie notiks posmā no Tallinas ielas līdz Brīvības ielai 146 (iepretim pašvaldības aģentūrai Rīgas gaisma), dažu mezglu nomaiņa skars arī Cēsu ielas apkaimi. Remontdarbu laikā iespējams paaugstināts trokšņu līmenis, daudzus objektus skars arī ūdensapgādes pārtraukums - to skaits ik nakti svārstīsies no padsmit līdz pat 68. Ar pilnu šo objektu sarakstu var iepazīties SIA Rīgas ūdens mājas lapā. Pēc ūdensapgādes atjaunošanas iespējams īslaicīgs ūdens uzduļķojums. Nakts stundas šiem remontdarbiem izvēlētas, lai radītu iespējami mazākus traucējumus satiksmei, savukārt ūdensapgādes pārtraukums mājām iespējami mazāk ietekmētu iedzīvotāju ikdienu.

Nākamajās nedēļās paredzēts turpināt ūdensvada komunikāciju mezglu remontdarbus posmā no Matīsa ielas līdz Tallinas ielai. Kopumā no Matīsa ielas līdz pat Cēsu ielai tiks nomainīti aptuveni 70 ūdensvada komunikāciju mezgli. Tajos tiks demontēti un nomainīti aizbīdņi, hidranti un pievadi, kas savu laiku jau bija nokalpojuši, turklāt daudzi no tiem bija avārijas stāvoklī. Plānots, ka šie darbi noslēgsies oktobra otrajā nedēļā.

Šo projektu realizējot, Rīgas ūdens būs pabeidzis šāda veida remontdarbus praktiski visā Brīvības ielas garumā, sākot no Brīvības bulvāra līdz pat Murjāņu ielai Juglā. Šie darbi bija nepieciešami, lai maksimāli samazinātu ūdensvada avārijas situāciju rašanos, bet to gadījumos varētu operatīvāk lokalizēt avārijas vietu un tas skartu iespējami mazāku objektu skaitu.

Ar sarkano krāsu atzīmēts plānoto remontdarbu veikšanas posms Brīvības ielā, ar dzelteno – jau izpildīto darbu posmi.
Foto: Rīgas ūdens