Turcijas vēstniecības pārstāvji viesojās Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems”

1. Oktobris, 2019

Pirmā oktobra diena ir pasludināta par Starptautisko veco ļaužu dienu, ko jau pēc izveidojušās tradīcijas svin visos trijos Rīgas pilsētas pašvaldības sociālās aprūpes centros, kuros dzīvo ap 800 senioriem. Vakar, ieskandinot Starptautisko Senioru dienu, pansionātā “Mežciems” notika svinīgs pasākums, kuru apmeklēja arī delegācija no Turcijas vēstniecības Latvijā.


Pansionātā iemītniekus priecēja atraktīvais Latvijas radio bērnu ansamblis “Dzeguzīte”, centra darbinieki un klienti lasīja dzeju, bet pēc tam visi kopā svinēja svētkus pie skaisti klātiem galdiem. Šo pasākumu apmeklēja arī delegācija no Turcijas vēstniecības Latvijā, kas bija sarūpējusi īpašu svētku cienastu. Šajā gadalaikā Turcijā tradicionāli tiek gatavots īpašs deserts “Asure” jeb Noasa pudiņš, kas tiek pasniegts kaimiņiem un ģimenes locekļiem. Mūsdienās Turcijas kultūrā šis pudiņš ir vienotības, dalīšanās un solidaritātes simbols.

“Lai saglabātu šo gadsimtiem seno kulinārijas tradīciju, mūsu vēstniecībai ir prieks dalīties ar šo desertu vecāka gada gājuma draugiem un kaimiņiem - sociālās aprūpes centra “Mežciems” iemītniekiem”, savā uzrunā klātesošajiem teica Turcijas vēstnieces pirmais padomnieks Cemal Erbay.

Rīgas domes Labklājības departaments sveic visus vecāka gada gājuma cilvēkus svētkos, vēl viņiem stipru veselību, možu garu un dzīvessparu, kā arī atgādina ikvienam rīdziniekam atcerēties, apsveikt un samīļot savus tuviniekus.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv