Trompešu triumfs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā; ieeja koncertā bez maksas

30. Janvāris

Svētdien, 3. februārī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē orķestris Sinfonia Concertante koncertcikla Meistari un mācekļi ietvaros aicina uz tikšanos ar trompetistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ docentu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra solistu un trompešu grupas koncertmeistaru Jāni Porieti.


Kopā ar savu pedagogu koncertā uzstāsies arī viņa studenti - JVLMA maģistrants Jānis Ivuškāns (arī Liepājas Simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistara vietnieks, Melngaiļskolas bigbenda vadītājs), Havalda Balāžs (JVLMA maģistrants no Ungārijas) un bakalaura programmas studenti Matīss Smiltiņš, Klāvs Borozdins un Jānis Frīdenfelds.

Koncerta dalībnieku virtuozitāti varēsim novērtēt trīs baroka laika pērlēs – Georga Fīlipa Tēlemaņa Sonātē, Jāņa Kristītāja Jirži Nerudas Trompetes koncerta I daļā un Antonio Vivaldi Koncertā divām trompetēm – skaņdarbos, bez kuru apguves neviens Jāņa Porieša students nevar iziet meistarības apmācību. Līdzīgi kā ar “zelta” repertuāru, bez Aleksandra Arutjunjana mūzikas valodas apguves Porieša klasē par īsteni labu trompetistu nevar kļūt neviens. Šoreiz klausītājiem gan netiks piedāvāts populārais Koncerts, bet sapņainā un melanholiskā Elēģija gan.

Ieeja koncertā bez maksas.