Trīs Rīgas skolas, kurās tiks izveidoti jauni stadioni (FOTO)

2. Marts, 2018

Šī gada priekšplānā ir divas apkaimes – Imanta un Mežciems. Bet nav aizmirsts arī par pārējām. Piemēram, Jaunciemā tiks izbūvēts kaut kas vairāk, kā tikai vienkāršs stadions – tur tiks uzbūvēta jauna skola. Nākamajā gadā stadioni tiks uzbūvēti arī Pļavniekos un Ziepniekkalnā.


Mežciemā jaunais sporta komplekss tiks uzbūvēts pie Rīgas 89. vidusskolas. Pēc izmēriem un funkcionalitātes tas neatpaliks no jaunā Kr. Barona ielas sporta laukuma. Tāpat šeit būs arī stadions un visa sporta infrastruktūra, bērnu laukumi un iespējas vienkārši atpūsties. Pievēršam uzmanību, ka Mežciemā ir ļoti grūti atrast zemi jaunu laukumu būvniecībai, jo tā praktiski visa pieder privātpersonām. Tāpēc ir pieņemts lēmums izveidot vienu daudzfunkcionālu teritoriju.

Imantā divi stadioni tiks atjaunoti. Imantas vidusskolas teritorijā tiks izbūvēts sporta komplekss, kas varētu būt salīdzināms ar to, kas atrodas Kr. Barona ielā. Arī šeit tiks izbūvēts pilns komplekts – no futbola laukuma līdz ielu trenažieriem.

Atsevišķi tiks izveidota parku zona. Rīgas dome no privātīpašniekiem ir izpirkusi 10 000 m2 zemes, lai izveidotu parku pastaigām.

Tāpat Imantas vidusskolas teritorijā, pēc aktīvo apkaimes iedzīvotāju lūguma, tiks izbūvēts skeitparks, kas būs viegli pieejams un drošs. Pēc apmēriem tas būs lielāks, nekā pagājušajā gadā Kr. Barona ielā atklātais skeitparks. Turklāt tiek plānots aprīkot divus minifutbola laukumus ar skatītāju tribīnēm ar 360 vietām.

Foto:

Būs arī skrejceļi 100 un 240 metru garumā, tāllēkšanas sektors, trenažieri, kā arī katrai skolai nepieciešamais daudzfunkcionālais laukums, kurā var spēlēt gan basketbolu, gan volejbolu, gan rokasbumbu. Projektētāji ir padomājuši arī par mazajiem, kuriem paredzēts izbūvēt bērnu laukumu. Pirmsskolas daļā pietiks vietas arī zaļajai zonai ar celiņiem.

Tiks sakārtots stadions arī pie Rīgas 96. vidusskolas. Šis sporta komplekss atšķirsies no pārējiem ar to, ka šeit tiks izbūvēts velotreks, kā pie Pļavnieku sākumskolas.

Jau šogad tiks uzsākta jaunās skolas būvniecība Jaunciemā. Šī ēka būs unikāla ar to, ka tā apvienos vairākas funkcijas – bez skolas šeit būs arī medicīnas korpuss ģimenes ārstu praksēm.

Pēc plāna visiem būvniecības un renovācijas darbiem jānoslēdzas līdz 2018. gada septembrim. Nākamgad tiek plānots priekšplānā izvirzīt Zolitūdi un Pļavniekus. Atzīmējam, ka kopumā Rīgā ir 114 mācību iestādes.