Trīs jaunieši sastrīdējušies ar autobusa vadītāju

14. Septembris, 2018

Neilgi pirms pusnakts pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši informāciju par konfliktu Viestura prospektā: trīs jaunieši iesaistījušies strīdā ar “Rīgas satiksme” autobusa vadītāju.


Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargi pamanījuši ielas malā novietotu autobusu, bet blakus tam satika tā vadītāju. Vīrietis pastāstīja, ka transporta kustības laikā uz ceļa negaidīti izskrējis jaunietis un vadītājam nekavējoties nācies bremzēt. Kad autobuss apstājies, puisis pieskrējis tuvāk un vadītājam caur nedaudz pavērto logu iesitis pa seju. Pēc tam konflikts turpinājies, pie vadītāja gājuši visi trīs jaunieši.

Jaunieši nav steigušies pamest notikuma vietu – tieši otrādi, viņi centušies paskaidrot savu notikušā versiju. Kā stāstīja viens no puišiem, “mēs šķērsojām ielu, bet autobuss turpināja braukt, viņš pat pārslēdza ātrumus! Domāju, ka viņš vēlējās mūs notriekt.”

Neskatoties uz to, ka versijas par konfliktu visiem tajā iesaistītajiem kardināli atšķīrušās, neviens no viņiem nebija gatavs iesniegt prasības par pārsistiem deguniem un citiem nelieliem savainojumiem. Taču vadītājs uzskatīja, ka jauniešiem jāuzņemas atbildība par ielas šķērsošanu tam neparedzētā vietā. Lai apstiprinātu pārkāpumu, no autobusa tika iegūti videoieraksti.

No visiem jauniešiem nākusi alkohola dvaka, taču viens no viņiem vēl nav sasniedzis 18 gadu vecumu. Viņa draugi turpināja ceļu, kamēr policija pārbaudīja alkohola saturu nepilngadīgā puiša izelpā, kas izrādījās 2,34 promiles. Kārtības sargi uzsākuši administratīvo lietu un pēc tam jaunietis nogādāts mājās.