Top 6 Rīgas Tvīda brauciena dalībnieki

24. Aprīlis, 2017

Sestdien, 22. aprīlī simtiem rīdzinieku piedalījās Tvīda braucienā, kas noritēja par godu Rīgas velo nedēļas atklāšanai. Arī portāls riga.lv apmeklēja šo jau par tradīciju kļuvušo pasākumu un iepazinās ar brauciena dalībniekiem. Tik spilgti un tik dažādi – viņus visus vienoja mīlestība pret velosipēdiem un retro stilu.


Gatis ar ģimeni

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Tvīda braucienā es piedalos katru gadu, tāpēc šī man jau ir septītā reize. Es nodarbojos ar velosipēdu salikšanu, tāpēc esmu cieši saistīts ar velokultūru un šādi pasākumi dod iespēju satikties ar domubiedriem vienā vietā. Mums līdzi ir vesela velosipēdu kolekcija, tie visi ir ļoti dažādi: ir tādi, kuri ir ieguvuši otro dzīvi, salikti pa detaļām un dzīvo. Ir tādi, kas izgatavoti pēc pasūtījuma, kad rodas pieprasījums par kaut ko konkrētu.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Runājot par tērpu, protams, pasākumam par godu nedaudz saposos! Mēs te esam ar visu ģimeni, ar sievu un bērniem, visi kopā arī braucam. Mums ir sarkans “limuzīns”, ar kuru brauc mazais. Tas mums ir nodots no paaudzes paaudzē, vecākā meita arī ar limuzīnu vizinājās, kamēr tas bija viņai piemērots pēc izmēra.

Foto: Riga.lv

Romāns

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Velobraucienā es piedalos pirmo reizi, pazīstamus cilvēkus es te kaut kā neredzu. Mans velosipēds ir no firmas Elektra, to sauc “Rat rod”, kas no angļu valodas nozīmē “žurku rīkste”. Es to sev nopirku Elektra veikalā, braucu ar to pa Rīgu – protams, ne katru dienu, bet kad ir iespēja. Man ļoti patīk klasiskais angļu stils, tāpēc mans tēls stipri neatšķiras no tā, kā es ģērbjos katru dienu.

Foto: Riga.lv

Retro pāris

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Es ar draugu piedalāmies velobraucienā pirmo reizi. Nolēmām doties, jo draugam ir ļoti skaists velosipēds: oriģināls un ļoti vecs Erenpreiss, kas restaurēts Erenpreiss darbnīcā. Jau iepriekš izpētījām maršrutu, vienkārši dodamies līdzi pārējiem.

Pāris ar maijpuķītēm

Foto: Riga.lv

Šis ir mans pirmais brauciens, bet vīrs brauc jau piekto reizi. Nu gan šodien ārā laiciņš! Mēs atvedām velosipēdus ar mašīnu, lai vajadzības gadījumā varētu kaut kur patverties. Pagājušajā gadā visi ģērbušies ziemas drēbēs, bet bija 25 grādi. Tagad ir tieši otrādi – visi saģērbušies vasarīgi, bet ārā ir ziema. Mans vīrs nodarbojas ar velosipēdu restaurēšanu, tāpēc reizi gadā mēs arī dodamies uz šādu braucienu. Restaurē viņš visu pats – reiz viņam radās interese un vēl aizvien viņš jau septiņus gadus pa detaļām saviem spēkiem, ar interneta palīdzību, saliek velosipēdus.

Līga

Foto: Riga.lv

Velobraucienā es piedalos jau piekto reizi  šodien es šeit esmu kopā ar draugu. Pa visu šo laiku mēs jau ar visiem esam iepazinušies, esam kļuvuši par vienu lielu komandu. Un arī šodien visas sejas ir pazīstamas, satikt vienam otru katru gadu ir ļoti jauki. Man ļoti patīk retro stils un viss, kas ar to ir saistīts. Velosipēds ir mūsdienīgs, bet izrotāts atbilstoši tēmai. Bet kopumā tēls ir piemērots laika apstākļiem. Sākotnēji plānoju vilkt skaistu kleitu piecdesmito gadu stilā, bet to tad citreiz.

Stilīgais puisis aveņu krāsas zeķēs

Foto: Riga.lv

Šis ir mans otrais brauciens. Piedalos tāpēc, ka man patīk visas tamlīdzīgas lietas: retro stils, retro lietas, mode, mašīnas, velosipēdi. Savu tēlu es izveidoju šādi: kas mājās bija, to arī uzvilku. Bet vilnas zeķes uzadīja mana vecmāmiņa. Braucu ar draudzeni, par spīti laika apstākļiem. Temperatūra nav zem nulles, nekas traks.