Tiks apbalvoti labākie Rīgas skolotāji un skolēni

6. Oktobris, 2017

Pirmdien, 9. oktobrī, plkst. 16.00 Rīgas Melngalvju namā (Rātslaukums 7) Rīgas domes vadība pasniegs balvas „Zelta pildspalvas” Rīgas labākajiem skolotājiem un pašvaldības stipendijas – izcilākajiem skolēniem.


Šogad balvu pasniegšanas ceremonijā īpašu programmu kā sveicienu skolotājiem un skolēniem sagatavojis jaundibinātais vokālais ansamblis “Daile”, kas izpildīs dziesmas, kuras jau 30 gadus neviens nav dziedājis. Ansambļa sastāvā tenori Edgars Linde, Mārcis Kārkliņš, Gints Kronbergs, Eižens Leimans, baritoni Zigfrīds Muktupāvels, Ivars Cinkuss, basi Andis Kielbickis, Rihards Rudzītis un koncertmeistars Raimonds Petrauskis.

Jau tradicionāli rudenī Rīgas pašvaldība sumina labākos skolu pedagogus un izcilākos Rīgas skolu absolventus. Balvu „Zelta pildspalva” pasniedz pedagogiem, lai izteiktu atzinību par radošu, inovatīvu un profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu skolēnu izglītošanā un audzināšanā. Līdz ar „Zelta pildspalvu” 15 Rīgas pedagogi saņems arī naudas balvu.

Savukārt Rīgas domes „Zelta stipendijas” 1138.30 eiro apmērā piešķir skolēniem par izcilām zināšanām un augstiem sasniegumiem pilsētas, valsts un starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos. Šogad „Zelta stipendiju” saņems 20 Rīgas labākie skolu absolventi.

Pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.