Tiek darīts viss, lai nedēļas nogalē visās Rīgas mājās būtu silti; uzņēmumam “Siltumserviss Rīga” draud naudas sods un līguma laušana

24. Oktobris, 2018

Uzņēmums “Siltumserviss Rīga”, kas ir atbildīgs par siltumtīklu apkalpošanu, strādājot diennakts režīmā, dara visu iespējamo, lai apkurei līdz nedēļas nogalei būtu pieslēgtas visas mājas. Pašlaik apkures nav aptuveni 200 ēkām. Rīgas domes vadība atvainojas pilsētniekiem par problēmām, kas radušās apkures sezonas sākumā, bet pavasarī pieņems lēmumu par sankciju piemērošanu uzņēmumam “Siltumserviss Rīga” – tas var būt sods līdz 500 tūkstošiem eiro vai, kā pēdējais līdzeklis, pat līguma laušana.


Pašlaik pats galvenais ir ar siltumapgādi nodrošināt visas pilsētas mājas. Šo piektdien noritēs darba sanāksme, kurā “Siltumserviss Rīga” nodos operatīvo informāciju par to, kāda ir situācija pirms brīvdienām. Tiek darīts viss, lai brīvdienās apkure būtu visās mājās. Pirmdien “Siltumserviss Rīga” atkal atskaitīsies Rīgas domes vadībai par situāciju ar apkuri.

Problēmas ar apkures pieslēgšanu pilsētā radušās tāpēc, ka siltumtīklu apkalpošanu pilsētas dzīvojamās mājās šogad pirmo reizi uzņēmās uzņēmums “Siltumserviss Rīga”. Tā kā Valsts kontrole ieteica māju apkures tīklu apsaimniekošanas tiesības vairs neuzticēt uzņēmumam “Rīgas siltums”, pašvaldībai bija jārīko konkurss, lai izvēlētos citu pakalpojumu sniedzēju. Šī ir uzņēmuma “Siltumserviss Rīga” pirmā apkures sezona, līgumu par pakalpojumu sniegšanu ar šo uzņēmumu konkursa rezultātā noslēdzis uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”.

Pašreizējā situācija ir atklājusi, ka siltumtīklu stāvoklis daudzās daudzdzīvokļu mājās ir tālu no ideāla. Ar siltumtīklu uzturēšanu darba stāvoklī vairs nepietiek, daudzos gadījumos nepieciešams kapitālremonts. Pavasarī, pēc apkures sezonas beigām, Rīgas pašvaldība pēc iespējas operatīvāk piešķirs līdzekļus šiem remontdarbiem – nav izslēgts, ka radušās situācijas dēļ nauda tiks pārplānota no daudzdzīvokļu māju renovāciju līdzfinansēšanas programmas.

Tāpat pavasarī, kad noslēgsies apkures sezona, Rīgas dome pieņems lēmumu par to, kā turpmāk uzturēt attiecības ar uzņēmumu “Siltumserviss Rīga”. Iespējams, runa ir par soda sankciju piespriešanu – tā var būt summa līdz 500 tūkstošiem eiro vai, ja pretenzijas pret uzņēmumu turpināsies, līguma laušana. Apkures sezonas laikā runas par līguma laušanu nevar būt, jo pašlaik tas nevis atrisinātu, bet gan tikai padziļinātu problēmas ar siltumtīklu uzturēšanu. Bet pašlaik galvenais ir ar siltumapgādi nodrošināt visas dzīvojamās mājas.

Gan uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”, gan uzņēmums “Siltumserviss Rīga” pēdējo nedēļu laikā ir saņēmuši desmitiem tūkstošus zvanu no pilsētniekiem, kuri ziņo par problēmām ar apkuri. Informāciju iespējams nodot arī adresē sos.rnparvaldnieks.lv. Tāpat “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs ziņo, ka sūdzības var sūtīt uz viņa e-pastu gontarevs@rnparvaldnieks.lv.