Tēva diena: Rīgas tēti stāsta par to, ko viņi māca saviem bērniem

10. Septembris, 2018

9. septembrī pie Brīvības pieminekļa noritējis tradicionālais pasākums par godu Tēva dienai. Mēs parunājām ar 11 Rīgas tētiem un uzzinājām, kas tēvam būtu jāiemāca bērnam un ar kādām grūtībām sastopas mūsdienu tēti.


Nauris

Foto: Riga.lv

Bērnam ir jāiemāca daudz kas, kaut gan viss ir atkarīgs no ģimenes. Visticamāk, tiek ievērota pēctecība un to, ko mums mācīja mūsu vecāki, to mēs arī mācām saviem bērniem. Protams, jaunajai paaudzei ir savas ierīces, tas visu maina. Jāprot ierobežot to izmantošana – mēs ar bērnu visu izrunājam un problēmu parasti nav. Daudz braukājam pa Latviju un pasauli, mazajam cilvēkam ir jāparāda pasaule.

Mārtiņš

Foto: Riga.lv

Pirmkārt jau droši vien tēvam jāiemāca bērnam paklausība. Bērni biežāk var neklausīt mammu, bet, kad runā tētis, tad sanāk stingrāk.

Artūrs

Foto: Riga.lv

Galvenokārt tētim jāiemāca bērnam priecāties, dzīvot patstāvīgi un mīlēt savus vecākus. Es ar mazo pastaigājos, spēlējos, lasām grāmatas. Man bērna audzināšanā nav nekā grūta, man viss ļoti patīk.

Vitālijs

Foto: Riga.lv

Ir daudz lietu, kas tēvam jāiemāca saviem bērniem. Mīlestība, tīrība, kārtība. Ar vecāko meitu dodamies makšķerēt, kad tas ir iespējams, brīvdienas vienmēr cenšos pavadīt ar bērniem – aizbraukt kaut kur, kopā apceļot mūsu valsti.

Māris

Foto: Riga.lv

Ļoti daudz kas notiek pats no sevis, tāpēc ir grūti pateikt, kas man būtu jāiemāca meitai. Kopā apmeklējam pilsētas pasākumus, pastaigājamies un braucam ar velosipēdiem. Visgrūtākais tēta darbā ir pacietība un sapratne, spēja nerāt bērnu, bet gan apspriest notikušo mierīgi.

Kaspars

Foto: Riga.lv

Tēvam jāiemāca bērnam, kā dzīvot ar prieku. Tāpat, kas ir visgrūtāk, jāiemāca tas, kā pareizi uzvesties un izaugt kārtīgam cilvēkam. Ir svarīgi, lai tēvs daudz laika pavadītu ar bērniem.

Raimonds

Foto: Riga.lv

Tētim jāiemāca bērnam tas, kā dzīvot. Jāiemāca burtiski viss! Protams, visvairāk laika mums sanāk pavadīt kopā mājās, uz dīvāna, pie televizora. Cenšamies kaut kur aizbraukt, bet tas sanāk retāk. Visgrūtākais tēva darbā ir atslēgties no ikdienas rutīnas un atrast laiku, lai pavadītu to kopā ar bērnu.

Ivo

Foto: Riga.lv

Tētim ir jāmāca bērnam attīstīties. Galvenā tēva atbildība ir izaudzināt labu cilvēku. Mūsu mīļākās nodarbošanās ir ceļošana, izklaides, kopīga došanās uz pilsētas pasākumiem. Man tēta darbā nav nekā grūta.

(Mammas komentārs): Viņi kopā dodas uz baseinu, tā ir viņu kopīgā diena. Mums ir dēls un par sportu pilnīgi un galīgi atbildīgs ir tētis – mamma audzina mutiski.

Rihards

Foto: Riga.lv

Tēvam jābūt atbildīgam par sava dēla uzvedību, jāatbild par sportu. Mūsu dēlam vairāk interesē tehnika – velosipēdi, mopēdi. Par tēva darba grūtībām pat nemaz nenākas domāt – man ir arī vecāka meita, varētu teikt, ka ar pieredzi audzināšanas process kļūst saprotamāks.

Vitālijs

Foto: Riga.lv

Galvenā tēva atbildība ir, lai dēls izaugtu paklausīgs. Bet galvenais tēta uzdevums ir pavadīt vairāk laika kopā ar ģimeni. Mums tā ir jūra, mežs, kopā dodamies sēņot, makšķerēt. Protams, arī nodarbojamies ar sportu – braucam ar velosipēdiem, piedalāmies sacensībās. Visgrūtākais tēva darbā ir laika trūkums. Mēs visi strādājām, vienmēr esam aizņemti un ļoti cenšamies atrast iespēju, lai pabūtu kopā.

Edgars

Foto: Riga.lv

Čaklums, godīgums – tās ir lietas, kas tēvam būtu bērnam jāiemāca vispirms. Man ļoti patīk pavadīt laiku kopā ar bērniem – viņi vēl ir mazi, bet mēs jau iespēju robežās cenšamies kaut kur doties, apmeklēt pasākumus. Es gribētu iemācīt bērnus priecāties par dzīvi. Visgrūtākais tēva darbā ir pacietība. Un prasme atrast laiku – mūsdienās tas nav tik vienkārši, bet jāiemācās plānot.