Te ir darbs: „Rīgas namu pārvaldnieks” ir brīvas darba vietas

9. Maijs, 2017

Konkurētspējīgs atalogums, veselības apdrošināšanas polise un prēmijas par labu darbu – kurš gan to negrib? Aicinām jūs pievērst uzmanību vakancēm, ko piedāvā pašvaldības uzņēmums „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP).


TEHNISKAJĀ PĀRVALDĒ

IECIRKŅOS

JURIDISKAJĀ PĀRVALDĒ

KLIENTU APKALPOŠANAS NODAĻĀ

Bonusi: veselības apdrošināšanas polise, piemaksas un pabalsti

Guntars Bērsons RNP ir jauniņais, viņš šeit strādā tikai dažus mēnešus, taču ir pilnībā apmierināts ar savu izvēli. Viņš strādā dzīvojamo māju koplietošanas telpu uzkopšanā, kuras apkalpo RNP dažādos pilsētas rajonos. Viņš saka, ka darbs nav tas vieglākais, ar brigādi nākas doties uz dažādiem rajoniem un uzkopt telpas. Taču alga ir atkarīga no padarītā, tāpēc Guntars neslinko. Motivācija!

„Es lieliski saprotu, ka mūsdienās visi vēlas sēdēt dīvānā un par kaut ko saņemt naudu,” viņš stāsta. „Vai uzreiz saņemt vairākus tūkstošus eiro. Taču tā nenotiek, jo ir jāpacenšas. Agrāk es strādāju autoservisā, taču draugs reiz man teica – „kāpēc gan tev kopā ar mani neiekārtoties darbā RNP?”

Pastāstīja visu, kas un kā. Es ilgi nedomāju. Lielu lomu spēlēja fakts, ka saņemu algu, kas ir „tīra”. Autoservisā, nu, paši saprotiet... Bet es esmu dzīvs cilvēks, varu arī kādreiz saslimt”.

Oficiāla darba alga mūsdienās ir labs bonuss jebkuram darbniekam. Bet tas vēl nav viss. Kā paskaidro RNP komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Santa Vaļuma, visiem uzņēmuma darbiniekiem darbs tiek apmaksāts arī par darbu brīvdienās, ir piemaksu un pabalstu sistēma. Un, kas nav mazsvarīgi – veselības apdrošināšanas polise.

Tiek meklēti: būvinženieri, tehniskie darbinieki un finanšu speciālisti

Kā iegūt darbu RNP? Vislabāk - regulāri apskatot vakances, kas tiek publicētas uzņēmuma mājaslapā www.rnparvaldnieks.lv, tur var redzēt prasības, kas pretendentam nepieciešamas, lai iegūtu darbu kādā vakancē, kā arī darba pienākumu apraksti.

 „Visbiežāk mēs meklējam māju pārvaldniekus, būvinženierus, finanšu speciālistus un tehniskos darbiniekus,” paskaidro Santa Vaļuma. „Diemžēl mūsu darba tirgū ir būvinženieru un māju pārvaldnieku deficīts, tāpēc šādām vakancēm mēs speciālistus meklējam visilgāk”.

Piemēram, pašlaik RNP ir atvērtas 18 vakances, nepieciešams būvinspektors – projektētājs, remontdarbu koordinators, dažādi atslēdznieki, tehniskās nodaļas darbinieki, dažādu iecirkņu namu pārvaldnieki, būvinženieri, namdari – galdnieki, elektriķi, jumiķi, palīgstrādnieki, kā arī finanšu speciālisti un jurists.

Daudzām vakancēm nav nepieciešama augstākā izglītība, visbiežāk nepieciešamas profesionālās zināšanas, kuras apstiprina diploms par profesionālās mācību iestādes vai tehnikuma beigšanu. Būvinspektoriem – projektētājiem prasības jau ir augstākas: šeit nepieciešams augstākās izglītības diploms un darba pieredze. Katrai vakancei ir savi nosacījumi, un, ja jūs tiem atbilstat, problēmu nebūs.

„Mani darbā pieņēma ļoti ātri, es pats biju pārsteigts,” stāsta Guntars Bērsons. „Nekādu papildus pārbaužu nebija. Tiesa, pašlaik man ir pārbaudes laiks, bet, ja strādā pēc labākās sirdsapziņas, tad nav iemesla par sevi šaubīties. Mana darba diena sākas 8:30, beidzas 17:00. Protams, dienas laikā nogurstu, galu galā darām  fizisku darbu. Taču ir laba alga un viss vakars ir brīvs”.

Dodiet iespēju jaunajiem: īpaša nodarbināšanas programma praktikantiem

Vēl viens svarīgs moments tiem, kas meklē savu pirmo darbavietu. RNP ir īpaša praktikantu nodarbināšanas programma. Tie ir jauni cilvēki, kuri mācās augstskolās, tehniskajās koledžās, skolās un tehnikumos. Programma darbojas kopš 2012. gada un kopš tā laika praksi uzņēmumā ir izgājuši aptuveni 100 jaunieši. Pašlaik ir 13 apmaksātas vakances praktikantiem, atsevišķu iecirkņu sarakstu var atrast RNP mājaslapā un turpat ir iespējams iesniegt iesniegumu par apmaksāto praksi.

„Šogad, piemēram, praksi pie mums izgāja 45 cilvēki,” stāsta Santa Vaļuma. „Daži jau bija beiguši mācības, citi vēl turpina. No šiem 45 cilvēkiem 19 saņem samaksu par darbu. Tas ir izdevīgi arī mums, jo arī mēs esam ieinteresēti motivēt un apmācīt topošos speciālistus, kuri pēc augstskolu beigšanas varētu atgriezties pie mums kā vērtīgi darbinieki.

Un šādi piemēri jau ir: daži praktikanti, kas jau ir saņēmuši diplomus, strādā pie mums un veiksmīgi uzsāk savu karjeru. Tas ir izdevīgi arī pašiem studentiem, jo praktiskā pieredze kopā ar teoriju ir kvalitatīvas profesionālās izglītības piemērs”.

Studentiem ar vidējo atzīmi, kas ir augstāka par 7 – apmaksāta prakse

Kas ir svarīgi, praksi RNP apmaksā ne visiem studentiem, bet tikai tiem, kuru vidējā atzīme mācībās ir augstāka par 7. Viņi saņem darba algu minimālās darba algas apmērā, un tiek nodarbināti uz termiņu, kas ir ne garāks par 4 mēnešiem. Taču iegūt neapmaksātu prakses vietu var arī citi studenti, tam nepieciešams nodot iesniegumu un uztvert šo variantu kā labu praktisko pieredzi, kas noderēs nākotnē.

Vēl ir svarīgi zināt, ka galvenās prasības praktikantiem ir vēlme burtiski „tvert” katru vārdu, iemācīties kaut ko jaunu un ieklausīties mentorā, kas noteikti tiek piešķirts uz prakses laiku. Tas var būt jebkurš pieredzējis RNP darbinieks, kas ir gatavs nodot savas zināšanas jaunākajai paaudzei.

„Galvenais, ko mēs pieprasām no savas puses, ir vēlme strādāt,” saka Santa Vaļuma. „Ieklausīties mentorā, klientos, katru dienu uzzināt kaut ko jaunu. Jo pieredze sniedz to, ko tikai akadēmiskas zināšanas studentiem nespēj sniegt. Un vēl nepieciešamas komunikācijas iemaņas, kas ļaus praktikantam atrast „zelta vidusceļu” starp savām un savu kolēģu idejām. Visi cilvēki ir dažādi un jāiemācās ar katru atrast kontakts – arī tā ir liela māksla”.

Kur atrast RNP vakances? Saraksts