Tava māja ir kultūras piemineklis? Saņem finansējumu tās restaurācijai

5. Decembris, 2016

Rīgas domes Īpašumu departaments izsludinājis otro konkursu uz līdzfinansējumu Rīgas kultūras pieminekļu restaurācijai 2017.gadā.


Līdzfinansējuma iegūšanai pieteikumus var iesniegt līdz 3.martam.

Konkursā pašvaldība varēs piešķirt līdzfinansējumu objekta atjaunošanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 14 000 eiro kultūras pieminekļa restaurācijai un konservācijai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro detaļu vai izstrādājumu restaurācijai.

Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču pašvaldības līdzfinansējums īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un pieņemšanas. Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs Rīgas domes Īpašuma departaments.

Šajā programmā īpaši punkti tiks piešķirti, ja pieteiksies vairāku blakus esošu ēku īpašnieki. Lai gan projektus vērtēs atsevišķi, tiem tomēr būs lielākas izredzes iegūt līdzfinansējumu. Ja kāda no kopīgi iesniegtajām ēkām tiks noraidīta, tad pārējās tiks vērtētas atsevišķi bez iespējas iegūt papildu punktus konkursā.

Šogad pirmo reizi Rīgas pašvaldība rīkoja līdzfinansējuma konkursu, kurā bija iespēja saņemt līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Konkursam kopumā pieteicās 55 pretendenti, no kuriem 47 projektus komisija atzina par atbilstošiem konkursa kritērijiem. Īpašumu departaments rezultātā apmaksāja 38 projektus, kuri līdz 15.novembrim bija pabeigti. 

Ar pašvaldības līdzfinansējumu šogad atjaunoti 38 kultūras pieminekļi

Plašāka informācija: www.atjauno.riga.lv