Svinīgi atklāj renovēto Puškina liceja muzeju „Puškins un Baltija”

23. Februāris, 2018

Piektdien, 23. februārī, Rīgas domes priekšsēdētājs svinīgi atklāja renovēto Aleksandra Puškina liceja muzeju „Puškins un Baltija”.


„Puškina liceja muzejs patīkami pārsteidz ar savu unikalitāti. Vērienīgais eksponātu daudzums padara šo muzeju vērtīgu un svarīgu ne tikai skolai, bet arī mūsu pilsētai un valstij,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Puškina liceja muzejs vāc, apkopo un glabā materiālus par A. Puškina dzīvi, viņa daiļrades saistību ar Latviju un Baltiju, kā arī par latviešu un krievu literārajiem un kultūras sakariem.

Pēc renovācijas muzejs izvietots divās plašās un gaišās telpās, kur galvenā loma atvēlēta Puškina mīļotās sievietes Annas Kernas krūšutēlam, gan arī paša Puškina bronzas bistei un pat pēcnāves maskai. Tāpat muzejs lepojas ar vērienīgu grāmatu fondu, tulkojumiem, mākslas darbiem un fotogrāfijām no slavenā dzejnieka dzīves.

Par muzeja „Puškins un Baltija” ekspozīcijas pamatu kļuva 1989. gadā A. Puškina 190. dzimšanas dienai veltītajā izstādē Raiņa latviešu literatūras un mākslas muzejā izrādītās Ņineļes Podgornajas savāktās fotogrāfijas. Gada laikā muzeju apmeklē pat divi tūkstoši interesentu, tostarp arī no ārzemēm.

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64